השתיקה הרועמת של יו"ר הבית היהודי שמכהן גם כשר הדתות, נפתלי בנט, לנוכח הדברים הבוטים שהטיח שר האוצר ו"האח" לפיד נגד רבניים הראשיים לישראל התקבלה באופן תמוה גם במפלגתו שלו. חה"כ יוני שטבון מהבית היהודי שיגר אתמול מכתב נזעם לשר האוצר לפיד, ובו הביע מחאה על הסגנון המשתלח שבו בחר שר האוצר לפיד לבקר את הרבניים הראשיים. שטבון טען במכתבו, כי המתקפה מהווה חלק ממדיניות 'יש עתיד', שנועדה לנתק את הדת מהמדינה.

"לא יעלה על הדעת כי כך ידבר שר בישראל. זוהי שערורייה לנהוג כך בכבודה של תורה, ואני קורא לך לחזור בך ולהתנצל בפני הרבנים הראשיים". שטבון קרא והבהיר לשר לפיד, כי ""ישראל אינה צרפת או גרמניה" ובמדינת ישראל אין לנהוג ברבנים כבעובדי מדינה. את מכתבו סיים שטבון בהבהרה: "אני קובל על הסגנון, על הבוטות ועל הזלזול בכבוד הרה"ר".

ח"כ שטבון מוסר, כי "זהו נדבך נוסף במאבק הכללי של יאיר לפיד ושותפיו לנתק את הדת מהמדינה", וקרא למנהיגות הציבורית והרבנית "שלא לשחק לידיהם של אלו המבקשים לטשטש את הזהות היהודית של המדינה".

כזכור, בסוף השבוע האחרון פרסם שר האוצר הודעה, ובה השתלחות חסרת תקדים ברבניים הראשיים לישראל, עד כדי איום בפיטוריהם, וזאת בשל החלטת מועצת הרבנות הראשית לשוב ולפרסם את פסק ההלכה הקובע, כי חל איסור חמור על בנות ישראל לשרת בצבא.

גם מספר 2 ביש עתיד, שר החינוך פירון אמר מיד לאחר דבריו של לפיד כי הוא אינו מכיר רב אמיתי שמתיר גיוס בנות. נראה כי לפיד טיפס על הר גבוה מידי ממנו יאלץ לרדת או להתגלגל...

באדיבות: הפלס

קטגוריה:

תגיות: ,