ראש הממשלה, בנימין נתניהו בנאום במליאת הכנסת בשל ביקורו של נשיא צרפת, הזמין את אבו מאזן לסיים את הסכסוך ולשבור "את הקיפאון" כאן מעל בימת המליאה, "בוא לכנסת ישראל אני אבוא לרמאללה" הכריז נתניהו.

הוא הכריז שבבואו ישאיר את הדרישות המוגזמות ברמאללה קודם הגעתו לממשלת ישראל, הדרישה לשוב לגבולות 67, והכרה בריבונות ישראלית. נתניהו חזר והדגיש שכבר כמה פעמים אמר שמדינת ישראל, מקבלת את פתרון שתי מדינות לשני עמים וזאת במסגרת שלום אמתית, בהסדרי ביטחון איתנים לביטחון ישראל.

"הכרה בריבונות הישראלית הכרחית, אי אפשר לדרוש מהעם היהודי להכיר במדינת לאום פלסטינית מבלי לדרוש דרישה שווה מהפלסטינים להכיר במדינת הלאום היהודי, שלום אמיתי עליו להיות דו סיטרי". נתניהו בנאום השלום שלו, הסביר שלא המתנחלים מפריעים לפלסטינים אלא הציונות, ולכן עד שלא תיהיה הכרה מוחלטת בלאום היהודי ובציונות, לא ישכון השלום.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה במהלך נאומו לנשיא צרפת פרנסואה הולנד ואמר: "ברוך הבא לירושלים. ברוך הבא לבירת העם היהודי. אמרת שאתה חבר אמיתי של ישראל ואני מסכים". עוד אמר נתניהו: "אנו מוקירים על עמדתך שנשק גרעיני בידי איראן יהווה סכנה לא רק על ישראל אלא על העולם כולו".

נשיא צרפת פרנסואה הולנד אמר בנאומו במשכן הכנסת "אני לא בא להטיף לכם מוסר בעניין הפלסטיני. אני מבין כמה קשה לישראל לשחרר אסירים וחשוב היה שנתניהו עמד בהתחייבותו כדי להתחיל מחדש את המו"מ עם הפלסטינים".

עוד אמר הולנד: "צרפת דוגלת ברעיון שירושלים תהיה בירה משותפת לשתי המדינות. צריך לסיים את הסכסוך כדי שישראל והפלסטינים יוכלו להתקיים ביחד בשלום ובביטחון".

קטגוריה:

תגיות: