הקרבות בתוך ש"ס מתעוררות שוב לאחר רגיעה קלה שהגיעה אחר פגישתם של דרעי וישי לפני כחודש. היום פוטר מי שהיה מזכירו האישי של הגר"ע יוסף זצוק"ל, צבי חקק. התירוץ הרשמי של הפיטורים היה הוראתו של היועץ המשפטי של ש"ס לפטר את חקק. הסיבה להוראה: פטירתו של הרב מונעת את העסקתו באופן חוקי. עוד נטען כי מבקר המדינה שאישר בעבר באופן חריג את העסקתו של חקק הורה להפסיק את תשלום משכורתו מהתנועה.

הפרשן הפוליטי יעקב ריבלין הגיב בחשבון הטוויטר שלו לדברים: "צבי חקק פוטר בהוראת מבקר המדינה כמו שהמנכ"ל נתי לסרי קודם לעירית ירושלים לתפקיד בלי שכר". ריבלין קרא לדברים "מסע החיסולים והתירוצים של אחרוני נאמני ישי". באותו עניין. מבקר המדינה לא מתערב במינויים פנימיים בתוך מפלגות אלא רק בשירות הציבורי. יעקב ריבלין בטוויטר: ‏ישי כהן בכיכר; כחודש וחצי לאחר פטירתו של מרן רבי עובדיה יוסף זצוק"ל, הורה היועץ המשפטי של ש"ס לפטר את עוזרו של הרב, צבי חקק. הסיבה: פטירתו של הרב מונעת את העסקתו באופן חוקי.

אנשי ישי מיהרו לפרסם בתכנת הוואטסאפ הודעת תגובה שמספרת על תחושתם מהפיטורים כשהם מאשימים את דרעי בדבר. "יש הרגשה בתוך פעילי ש"ס ובני ביתו של מרן כאילו מישהו שם בש"ס (דרעי כמובן) חיכה לרגע שיעברו ימי השלושים לפטירה של מרן כדי להעיף את נאמניו מהתנועה ולהבריג את האנשים שלו במוקדי המפתח. דרעי פועל במרץ נגד יד ימינו ועוזרו של מרן, הרב צבי חקק. הנהג המסור אברהם. ועוזרי מרן האישיים. והשבוע הוא נתן להם מכתב פיטורין ובעיטה מש"ס בביזיון. לא מעניין את דרעי המשפחה שלהם , הילדים , הפרנסה. רק לרמוס את מי שלא איתו דרעי יודע. מזעזע שמי שראוי להיות בתפקיד אחר בש"ס ואפשר לדאוג לו בקלות, נבעט אחרי שהקריב את כל שנותיו למען מרן, אבל ליענקי הבן שלו יש תקן למשכורת ויש מקום בש"ס? לנהג של הרב שלום כהן יש משכורת מש"ס.. כי מדובר בעוד איש תנזים של דרעי? למה? זה הוגן?. לעוזי כהן ויהודה אזרד יש לש"ס לתת מאות אלפי שקלים, כי הם מהתנזים של דרעי, אבל לנאמני מרן אין. לא נשתוק, בני התורה הספרדים בירושלים!!!".

חקק עורר על עצמו ביקורת רבה כאשר ניסה להחתים במהלך ימי השבעה 200 רבנים שיורו שפסקיו של מרן הן בלתי ניתנים לשינוי ושכולם חייבים לפעול לפיהם כמו פסקיו של מרן הבית יוסף, מהלך זה ספג ביקורת רבה על ידי רבנים שראו בכך ניסיון התערבות בפסיקה ועצמאותם. בנוסף, רבנים רבים כועסים עליו וטוענים כי במשך השנים הוא לא נתן להם להיכנס למרן ולשוחח אתו כאשר היו צריכים.

דרעי כפי הנראה משלים את ההשתלטות על התנועה בדומה לימים בהם עלה ישי למשרת היו"ר וטיהור שורות בוצע בכל נאמניו של דרעי. מעניין יהיה לראות אם ישי עצמו יתבטא בנושא או שהוא יעדיף לשתוק למען השלום כשברור שמחאה אישית ממנו תלבה את הלהבות.

בתמונה: חקק עם מרן זצ"ל

קטגוריה:

תגיות: ,