שלום דומרני, שנחשב לאחד הבכירים בעולם הפשע בישראל נעצר הערב ויחד אתו נעצרו עוד 7 חשודים נוספים. הם חשודים בסחיטות ואיומים על תושבי העיר נתיבות. על פי החשד, אנשים שקשורים לדומרני הסתובבו ביום הבחירות בעיר נתיבות והשפיעו על מצביעים לבחור במועמד שלהם - ראש העיר הנוכחי יחיאל זוהר. החשודים לדברי המשטרה ניתקו את המים ואת החשמל בישיבת רב מפורסם וכן הציקו לאברכי הכוללים מכיוון שהרב תמך והורה להצביע למועמד המתחרה - מסיקה.

על פי החשד בין המאוימים היה גם הבבא ברוך והרב איפרגן - הרנטגן שהורו להצביע למסיקה. התפתחות חמורה בפרשה קרתה אתמול בערב, כשנעצר הרב יורם אברג'ל בשדה התעופה בחשד למעורבות בפרשה. כזכור הרב תמך במועמדותו של יחיאל זוהר. מערבותו של הרב הבכיר בפרשיה מעוררת כעס רב בקרב מעריציו של הרב שכועסים על שרבוב שמו לפרשיה בה הוא לטענתם איננו קשור כלל.

עו"ד אריה ליבוביץ' שמייצג את מוסדות הרב אמר ל"כל האמת" "אנו מבינים את המשטרה היא קיבלה פרשיה גדולה עם שמות גדולים והיא עושה את מלאכתה, אנו סומכים עליה שהיא תעשה את מלאכתה נאמנה. הסיפור האמיתי מבחינתנו איך קורה שבן אדם שגר בדירת שיכון, מחזיק 2300 משפחות, התחנך כל ימיו בעולם התורה, מעביר שיעורים ואלו חייו, מקבל פעם אחר פעם הצקות ותלונות מאנשים שגרים בדירות פאר, שביניהם לעולם התורה לא מוכר לנו הקשר ועולם התורה לא מתקומם זו השאלה האמתית".

עו"ד ליבוביץ' סיפר שהם לא הצליחו להכניס לרב תפילין... "זה בן אדם שעוזר לעשרות אלפי אנשים, אותו צריך לעצור? ולבצע כאלו פעולות מרעישות?".

המשטרה פעלה במרץ רב באזור הדרום במיוחד אחרי הפיצוצים האחרונים ופעולות המלחמות בכנופיות הפשע באשקלון. שר המשטרה שהודיע על מעצרו הערב בתקשורת אמר שהמשטרה תתייחס לארגוני הפשיעה כמו למחבלים ויהיו מעצרים מנהליים ועוד צעדים מגוונים נגד תופעת ארגוני הפשע.

לשאלת "כל האמת" האם הפרשיה הפתיעה את הרב ענה עו"ד ליבוביץ' כי הרב הופתע מאד וכי בניגוד לשמועות אותן מפיצים אנשים במפלגות בהן הרב לא רצה לתמוך ותמך רק בשל בקשת גדולי הדור הוא לא נמלט לסין וכי מדובר היה בנסיעה שתוכננה כבר לפני כשלוש שבועות בה היה אמור הרב לפגוש את אחד התורמים הרבים שהוא נאלץ לנסוע לכל רחבי העולם כדי שיוכל להחזיק את 2300 האברכים שברשת הכוללים המפוארת שלו.

בשעה 11:30 הובא הרב לבקשה להארכת מעצרו. "אנו מקווים שהרב ישוחרר בתנאים מגבילים" אמר עו"ד ליבוביץ' לפני הדיון אך בית המשפט החליט להאריך את מעצרו עד ליום רביעי.

קטגוריה:

תגיות: , , ,