שמועות עקשניות שמסתובבות במרשתת הערב טוענות כי ראש ישיבת המקובלים "נהר השלום" הרב בניהו שמואלי שליט"א, ואחד הדמויות הבולטות בקרב רבני ש"ס הודיע על תמיכה במועמדותו של ישראל פרוש לראשות העיר אלעד.

על פי הדיווחים שהושמעו גם ברדיו "קול ברמה" את התמיכה העביר הרב בשעות הצהריים, במהלך שמחת ברית הרב בירך את פרוש ואיחל לו שיזכה לפעול כמו סבו, הרב משה פרוש זצ"ל שליחם של כל גדולי הדור זצוק"ל. "אתה תהיה ראש העיר באלעד ותזכה לקדש שם שמים למען כלל התושבים" אמר הרב שמואלי לפרוש.

תומכיו של פרוש מיהרו כבר לפרסם כרזת בחירות על תמיכתו של הרב
כרזה הרב בניהו - אלעד

מדובר בהתפתחות דרמטית שיכולה לשנות המפה הפוליטית בעיר אלעד שם הקרב צמוד, בין ישראל פרוש לבין מועמדה של ש"ס צוריאל קריספל.

מבירור עם מקורביו של הרב, הם אכן אישרו את הדברים דבר שמציב את הרב בניהו אל מול רבני ש"ס. גורמים בש"ס אמרו ל"כל האמת" כי זהו מבחנו הראשון של הרב דוד יוסף שהוצב אתמול באופן לא רשמי בראשות המועצת. לדבריהם זו אולי המחאה של הרב בניהו על אי צירופו למועצה למרות השמועות בימים האחרונים.

בש"ס מכחישים את העניין, יהודה אבידן אמר בקול ברמה כי בסך הכל מדובר בברכה שניתנה לפרוש שפירש אותה מדעתו כתמיכה. עד עתה לא ניתנה תגובה רשמית מצידו של הרב.

האם זהו האות הרשמי לפתיחת מלחמת העולם בש"ס? מוקדם עדיין לומר.

קטגוריה:

תגיות: , ,