חברון, כ"ז בשבט תשס"א (2001). ימי האינתיפאדה השנייה. כמה מתלמידי ישיבת 'שבי חברון' עוברים בבוקר ברחוב שליד 'בית רומנו'. מחבלת אורבת להם ודוקרת את אחד הנערים בגבו.

באותו רגע מזנק חייל אל המחבלת, מוציא מידיה את הסכין ומציל את הנער המדמם. הלה מפונה באמבולנס, ואז מתברר כי ניצל בנס מפגיעה באיברים חיוניים. כעבור שלושה ימים שוחרר ושב לישיבה.

"שלחי מכתב"

חננאל ג'רפי, הנער שנפצע אז, הוא כיום בן 37, תושב שדרות. מאז אותו נס הוא נוהג לערוך מדי שנה סעודת הודיה, עם בני משפחתו וחברים. רק כעבור זמן התברר לו שהנס הזה הוא קצה הקרחון של נס מופלא הרבה יותר.

"אימי שימשה עשרות שנים רוקחת בבית מרקחת בקריית מלאכי", מספר חננאל. "כעשרים שנה קודם הפיגוע נכנסה לבית המרקחת אישה וסיפרה לה שרצונה לבצע הפלה, מפני שיש לה שלוש בנות, והיא 'חוששת' שתיוולד לה שוב בת... אימי דיברה על ליבה שלא תעשה זאת, והציעה לה לכתוב לרבי מליובאוויטש. האישה השתכנעה ועשתה כדבריה. מאז אימי ואותה אישה התראו מפעם לפעם, אך לא דיברו על העניין".

ממהרת לצל"ש

עברו כעשרים שנה. כמה חודשים אחרי הפיגוע והנס עמדה אימו של חננאל בבית המרקחת וראתה כי אותה אישה מבקשת לעקוף את התור בטענה שהיא ממהרת מאוד. "יש לבן שלי טקס הענקת צל"ש", ניסתה להסביר לעומדים בתור. הרוקחת התעניינה במה מדובר. "בני החייל הציל בחור ישיבה בפיגוע, והיום מעניקים לו צל"ש", אמרה האישה.

"איזה בחור? מתי?", שאלה הרוקחת בסקרנות, והאישה סיפקה את הפרטים. הרוקחת החווירה. "את בטוחה?", שאלה בשפתיים רוטטות מהתרגשות, "זה הבן שלי שניצל!".

"זה הבן שלך!"

אימו של החייל פרצה בבכי. "החייל שלי הוא הבן שלך!", מלמלה. "את זו ששיכנעת אותי לשלוח מכתב לרבי, והוא עודד אותי ובירך אותי שאלד ילד בריא ושלם". הנוכחים בבית המרקחת היו עדים למחזה הלא-ייאמן.

"באותו זמן שבו הוענק הצל"ש הייתי בישיבה, ורק כעבור זמן שמעתי את הסיפור מאימי", מספר חננאל. "מתברר שהאישה עשתה בשעתו כעצת אימי. היא כתבה לרבי מליובאוויטש, והוא עודד אותה ללדת את הילד. כך נולד הבן, לשמחת המשפחה, והוא גדל והיה לחייל שהציל את חיי!".

הסיפור התגלגל בגרסאות רבות במרוצת השנים. צוות תכניתו של עמי מימון ב'קול ברמה' איתר את חננאל, גיבור הסיפור. "מדי שנה אני נוהג לשתף את משתתפי סעודת ההודיה בסיפור המופלא. הפלא הלא-ייאמן של יד ההשגחה מחזק רבים באמונה בבורא העולם", מסיים חננאל בקול נרגש.

סיפור לא-ייאמן של יד ההשגחה. חננאל ג'רפי

קטגוריה: ,