ברוח החגים, הקרבים ובאים, קרן נוימן, מעצבת בחברת נירלט , מנדבת טיפים ועצות לעיצוב הבית בצבע החגיגי מכולם - הלבן!

לדברי נוימן: " לעיצוב לבן ניחוח נצחי, קלאסי, אלגנטי, מלא בתחושות של ניקיון. יש בו משהו מושלם, כמו קנבס לבן לפני שזרקנו עליו צבע. הכל פתוח. הוא יכול להוות את הבסיס והוא יכול להיות הגימור. כמעט הכל רלוונטי לגביו. עיצוב חמים, כפרי, אורבאני, תעשייתי, עוטף, סטרילי. הכל שאלה של איך תעצבו עם הלבן כגוון מוביל, וכמובן באיזה לבן תבחרו. אני כמעצבת, תמיד בוחרת, להתחיל מהלבן כבסיס. כלומר החלל הלבן הוא נתון, וכעת, הכל שאלה של מינונים."

• צרו לעצמכם סקאלת חומרים מעניינת

מהם האלמנטים המרכיבים את החלל?
על מנת ליצור חדר נעים, מזמין ולא סטרילי, בחרו בחומרים שונים שירכיבו את העיצוב הכולל.
למשל: קירות צבועים בלבן אפרפר, פרקט בלבן משופשף, ספת פשתן בגוון אוף וייט טבעי, שטיח ארוג בגוון טבעי ובהיר, וילונות שיפון לבנים ושקופים ונברשת מברזל שחור יצוק. כל אלה יוצרים תמהיל חומרים שישמור על חלל לבן ופשוט אך עם אופי מזמין ומעניין.

• שלבו פריטים שיבלטו מתוך הלבן

עיצוב לבן הינו דרך מצוינת להדגשת פריט אחד או יותר בעל צבע ומראה ייחודי. שילוב של נקודות צבע בחלל לבן יראה טוב תמיד, ויוסיף הרבה עניין לחלל, גם אם מדובר בנקודת צבע אחת ויחידה. לדוגמא, זו יכולה להיות מנורת תקרה מיוחדת (ראו סעיף קודם),או למשל שילוב של טקסטיל, מספר כריות בצבעוניות עזה זרוקות על הספה. כורסא בריפוד כחול עז בתוך חלל המעוצב בפריטים לבנים, יכולים לתת לחדר מראה מקסים, או למשל, חלל מעוצב בלבן וקיר אחד באפור כהה וחם עם טקסטורה עדינה, יכול ליצור חלל אלגנטי עם הרבה סטייל .

• מצאו את הלבן הנכון

בעידן בו אנו מודעים לעובדה שגם ללבן תתי גוונים רבים, ונוהגים להשתמש במינוח כמו "לבן שבור" או "לבן עם נגיעה" ,חשוב למצוא את הלבן המתאים לאופי החלל, או לאווירה שאנו רוצים ליצור בחדר. למשל, לבן עם נגיעה של שמנת יעניק לחדר מראה רך עם ניחוח וינטג'י. לבן עם נגיעה של מוקה ייתן תחושה של חלל אלגנטי וחמים. לבן עם נגיעה של אפור יעניק תחושה קרירה יותר ואורבאנית. חפשו את
הלבן המתאים לאופיו של החדר. יש אינסוף לבנים. לבן עם נגיעה של כחול, לבן עם נגיעה של ירוק. אולי מה שאתם מחפשים זה פשוט לבן נקי וצח, לתחושת נקייה וזכה.

• לבן בשתי קצוות הסקאלה

כיצד עיצוב בלבן יוביל אותנו למראה אורבני, נקי וקר וכיצד עיצוב בלבן יעניק לחדר מראה כפרי וחם?
אז כפי שכבר הבנתם, הכל טמון בחומריות נכונה ובסקאלת צבעים מדויקת.

ליצירת מראה נקי, יתאימו חומרים עם גימור חלק וקר. זכוכית, מתכת, ריהוט בגימור מבריק, מערכת ישיבה אחידה בעיצוב נקי עם קווים ישרים, ריצוף שיש או ריצוף עץ כהה עם גימור של לכה מבריקה במיוחד. סקאלת הצבעים המתאימה היא לבנים, אפורים, שחורים ומה שבניהם. ניתן גם לשלב גוון נוסף לשבירת הסקאלה, כמו אדום מלא או צהוב עז.

ליצירת מראה כפרי, בחרו בחומרים עם גימור מהוה ומחוספס, ושלבו טקסטיל רך. קירות בלבן שבור מצופים בטיח טבעי, ריהוט מעץ כבד ומשופשף, או ברזל עם אופי מיושן, ריצפת עץ או ריצוף באבן טבעית. הימנעו ממערכת ישיבה מלאה- "סט", ושלבו כורסא עם ריפוד כפרי כמו בד עם פסים כחולים ולבנים או בד עם טקסטיל פרחוני עמוס איורים בסגנון הולנדי, לצד ספה גדולה ורכה עמוסה בכריות.
סקאלת הגוונים מורכבת מלבנים ,אפורים ,כחולים וירוקים מעושנים. הגוונים כאן אינם מלאים . מדובר בטונים רגועים יותר מעורבבים עם אפורים היוצרים גוונים מעושנים ליצירת מראה כפרי.

• תנו לחלל לנשום

אחד הדברים החשובים כאשר מעצבים תוך שימוש רחב בלבנים, הוא לתת לחלל "לנשום". הכוונה כאן היא לא להעמיס בפריטים ובריהוט. בחרתם עיצוב לבן על מנת להעניק לחדר תחושה רגועה, נקייה ונינוחה, אל תסתירו את האפקט של הלבן על ידי שימוש מוגזם בריהוט וחפצים משלימים. כך יהיה לכם נעים יותר, החדר ירגיש מאוורר ופתוח יותר. היה מי שאמר כבר מזמן וכל כך נכון..less is more

נירוקריל אקסטרה מחיר 79 שח ל 1 ליטר

קטגוריה: