בכתבה הקודמת בסדרה דיברנו על חשיבות השיווק הנכון ולפני שנפנה לכלים ולטיפים חובה עליכם לבחון את מטרות הקמת עסק עצמאי, מה הוא אמור לתת לכם ולהניב לכם כבעלי עסק מלבד הערך הכספי?

עסק אולטימטיבי הוא השגת כל דבר בחיים:

1. תרומה לעולם-העסק מוציא מכם את מקסימום היכולות שלכם במטרה לעזור ולשרת אנשים,העסק שלכם אמור לשנות לאנשים את החיים, אתם אמורים לתת להם פתרון לחיים טובים ואיכותיים יותר בכל מובן שהוא.
2. יצירתיות-מוציא מכם יכולת יצירתית,מביא אתכם לחשיבה אחרת יצירתית ומעניינת בד"כ כמטרה למכור טוב יותר ולגבור על שוק המתחרים.
3. הגשמה אישית- בד"כ העסק יוציא מכם את היכולות והחוזקות שלכם ואם עשיתם בחירה נכונה לאיזה עסק לפתוח, הרי שבחרתם עסק שממצה את הידע והכישורים שלי ואין במה טובה יותר מלהביא את זה לידי ביטוי מאשר עסק.
4. הכרה ציבורית- העסק שלכם למעשה חושף אתכם ישירות לקהל הלקוחות שלכם שהם למעשה קהל "המעריצים" שלכם ונותנים לכם הזדמנות להכרה.
5. תחושת מקצועיות- ככל שיש לכם יותר לקוחות זה בעצם האישור שהמוצר שלכם מצוין ואתם מקצועיים וכו'.

לאחר שהבנו שעסק יכול לשרת מטרות מעולות וערכיות נחטא לשוק הלקוחות שלנו אם לא נגיע אליו במסרים הכי מדויקים ובמדיה שהכי מתאימה לו. (על כך נרחיב בכתבות הבאות בעז"ה)

אז למה בעצם לא קונים ממני (בידיעה שאתם פונים לקהל הלקוחות המתאים לעסק שלכם)
מ 2 סיבות בד"כ:
1. הם צריכים ורוצים את המוצר אך לא עכשיו, העיתוי כרגע לא נכון ולא הגיעו לרמת בשלות כדי לרכוש מכם.
2. הלקוח לא מכיר אתכם, אין לו אמון בכם, הוא לא יודע מה יקרה ואיזה שירות תתנו לו דקה אחרי שישלם על המוצר.

הפתרון האולטימטיבי ל2 בעיות אלו: בקצרה, שיווק מבוסס ידע, לתת ללקוח ידע שאותו הוא כן מוכן לקבל עכשיו, ובעצם כמעט לפני כל רכישת דבר מה הלקוח הנורמטיבי צורך ידע על המוצר, לכן עליכם לתת את זה חינם כבר עכשיו ללקוח וברגע שהוא יהיה בשל מובן למה הוא ירכוש דווקא מכם, על הדרך אתם פותרים גם את בעיית האמון בדרך הזו אתה גם רוכש את אמונו.

 

נאוה שמואל היא מאמנת ומנחה סדנאות לנשים עצמאיות ליצירת הכנסה יציבה וריווחית.

לפרטים נוספים ולקבלת טיפים נוספים ניתן להירשם לתפוצה בכתובת:

www.mecan.co.il

לנשים בלבד: לאימון או הרשמה לסדנא קרובה 052-6676132

קטגוריה: ,

תגיות: , ,