מערכת הביטחון עסוקה בחיפוש אחר החטופים, אך בארגון אלמגור מזכירים דבר ישן. "לא יעלה על הדעת ששלושה נערים יהודים מוחבאים באחד הכפרים ותושבי הכפרים מסתובבים חופשי כאילו דבר לא קרה"

מאז נודע למערכת הביטחון על חטיפתם של גיל-עד שעאר, נפתלי פרנקל ואייל יפרח, פתחו בצה"ל ובשב"כ במבצע חיפושים נרחב. אך דבר אחד אותו נהגו לעשות בימים עברו, שכחו כנראה במערכת הביטחון לבצע. כך סוברים בארגון אלמגור לנפגעי פעולות האיבה.

"כל ערביי וכפרי יו"ש צריכים להיות בעוצר מיידי, דבר שהיה במקרים כאלו בעבר ולא נעשה הפעם", אומר סא"ל במילואים מאיר אינדור, יו"ש ארגון אלמגור. "לא יעלה על הדעת ששלושה נערים יהודים מוחבאים באחד הכפרים ותושבי הכפרים מסתובבים חופשי כאילו דבר לא קרה".

"יש לגייס כוחות מילואים למבצע חיפושים נרחב", אם זאת אומר אינדור כי "צריך לייצר צעדי ענישה סביבתיים שילחצו את ארגוני הטרור והרשות הפלסטינית. עוצר כזה גם חיוני על מנת למנוע הברחה של החטופים ממקום למקום. אסור לחשוש מלחצים הבאים מבית ומחוץ נגד העוצר", מוסיף אינדור נחרצות.

שר הביטחון פתח את הכביש תוך כדי "לקיחת הסיכון"

"הכביש ממנו הוברחו על פי החשד החטופים באירוע הנוכחי, היה סגור בעבר והוא נפתח בהוראתו של שר הביטחון דאז אהוד ברק, שהיה תחת ראש הממשלה בנימין נתניהו. ברק אמר אז כי הוא לוקח סיכון כשהוא מוריד שם את המחסומים. והנה אנו רואים לפנינו את הסיכון שלקח, יחד עם הפיגועים שהתרחשו מאז בסיוע התנועה חופשית בכבישים האלו".

"לפני שמגיבים על הפיגוע צריך למנוע את כל התנועה בצירים כמו שהיה בעבר, ולא עושים את זה", מוסיף אינדור נחרצות.

בעקות חטיפות מעין אלו, זכו הערבים לשחרורם של אלפי מחבלים שונים מבתי הכלא בישראל. בארגון אלמגור מציינים כי מאז בוצעו העסקאות לשחרור מחבלים רוצחים, בוצעו 47 ניסיונות חטיפה של יהודים.

לפני כחודש הואשם ערבי כי תכנן לחטוף יהודים ממושב בגליל. "התיאבון שלהם גבר בהתאמה בעקבות השחרורים והחטיפות שהפכו להיות העניין המרכזי של ארגוני הטרור למיניהם, יותר מפגועים".

קטגוריה:

תגיות: ,