צעיר תושב בית שמש, שבני משפחתו נחשדו במעורבות בתג מחיר, שוחח בעניין עם אשתו של פרקליט המדינה שי ניצן ומצא עצמו נחקר בימ"ר י"ם בחשד לאיומים. עו"ד בן גביר המיצגו מטעם ארגון חוננו - "הגענו לימים אפלים".

ע' צעיר תושב בית שמש, אשר אמו ואחיו נחקרו בחשד לתג מחיר, נחקר בימ"ר ירושלים בחשד לאיומים על איש ציבור.

הסיפור החל לפני כחודש ימים, עת שאחיו הקטין של ע' נעצר בצומת אלעד בחשד כי החזיק בתיקו כלים אשר משמשים "לפשיעה לאומנית", קרי – טושים ומסמרים. לאחר מס' ימי חקירה בימ"ר ש"י פשטו בלשים על ביתם של הוריו של הצעיר ועצרו את אימו בטוענה כי שיבשה הליכי חקירה. האמא, כבת 45, נלקחה בפעם הראשונה בחייה לתחנת המשטרה, בתחנה הופגשה האם עם בנה הקטין וזאת ככל הנראה במטרה ללחוץ עליו להודות במעשים אשר לא היה לו חלק בהם, נציין כי האמא לא נחקרה כלל וסיבת מעצרה היתה ככל הנראה רק לצורך הבאתה לתחנת המשטרה.

ע' נפגש בעברו עם ניצן לשיחה ידידותית, וזאת במסגרת פגישה של מס' פעילי ימין עם ניצן. לאור הכרותו המוקדמת עם ניצן ניגש ע' לביתו של הפרקליט, המתגורר בסמיכות לבית סבו, במטרה לדבר על ליבו של ניצן שיפעיל את סמכותו ויגדע את רדיפת משפחתו.

"חשבתי שאזרוק לו כמה מילים והוא יוכל לעזור ולהבין את הסיפור" מספר ע', "הגעתי אליהם הביתה בחמש וחצי אחר הצהריים, שעה סבירה לדפוק בדלת בית של אדם", אמר. פרקליט המדינה לא שהה בביתו והצעיר שוחח מספר דקות שיחה נעימה וידידותית עם אשת הפרקליט.
לאחר עזיבתו את המקום קיבל טלפון מקב"ט משרד המשפטים, ע' סרב למסור את פרטי השיחה בטוענה כי זו שיחה פרטית. מבחינת הצעיר כאן הסתיים הסיפור.

להפתעתו לאחר כשלושה שבועות הוזמן בדחיפות לחקירה בימ"ר ירושלים, שם נחקר באזהרה בחשד לאיומים כלפי איש ציבור, החוקרים טענו כי הצעיר איים על משפחת ניצן בכך שאמר להם שישנם פעילים אשר ברצונם להפגין מול בית המשפחה וכי הוא מנע זאת מהם.

הצעיר אשר היום התגייס לצה"ל חושש כי יוגש כנגדו כתב אישום. "יש תחושה שמתנכלים לנו ורוצים להראות לנו מי שולט ולהגיד 'איתנו לא מתעסקים' ", אמר .

עו"ד איתמר בן-גביר, שמייצג את הצעיר מטעם ארגון "חוננו", מסר: "הגענו לימים אפלים, שבהם אדם שמשוחח עם רעייתו של שי ניצן שיחה שקטה ונעימה נחקר על איומים. בקצב הזה עוד יעצרו עיתונאים שימתחו ביקורת על ניצן וישללו חסינות מחברי כנסת, שיבקשו לבדוק את פעולותיו השנויות במחלוקת. מכל מקום מעניין לאן נעלמו שוחרי חופש הביטוי ואבירי הדמוקרטיה מעמותות זכויות האזרח. כפי הנראה זכויות אזרח הן רק למחבלים או למסתננים".

קטגוריה:

תגיות: ,

הזמנה של מצווה לכבוד 'אור החיים' הקדוש זיע"א!