שר החקלאות ופיתוח הכפר, יאיר שמיר אמר בתגובה: "מתוך המחויבות לשמירה על בריאות הציבור ומניעת הפשיעה הכלכלית, משרד החקלאות פועל ללא לאות לסיכול הברחות מזון לישראל"

בעקבות חשיפת פעילות היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) של משרד החקלאות ופיתוח הכפר בשבוע שעבר של שני מפעלים פיראטיים לעיבוד בשר, הגיע ליחידה מידע על כמות גדולה של בשר, המאוחסנת בחדרי קירור במפעל ייצור משקאות באזור לוד.

לאור המודיעין יצאו מפקחי היחידה בשיתוף מפקחי משרד הבריאות והרופא הווטרינר הרשותי במועצת עמק לוד, לבדיקת המפעל באזור ואכן, המידע התברר כאמין. במפעל נמצאו 22 חדרי קירור ואחסנה, בתוכם נתפסו כ- 80(!!) טון בשר עוף טחון קפוא, מיועד לשיווק בנקודות ממכר ברחבי הארץ. המדובר בכמות הכי גדולה שנתפסה אי-פעם במקום אחד. הבשר הושמד בצו רופא וטרינר.
מתשאול ראשוני, עולה כי הבשר הינו פסולת של בשר המגיע למפעל ממספר מקורות ברחבי הארץ ללא תעודות בריאות וטרינריות, הובלה או משלוח, וכי במקום לא מועסק רופא וטרינר שייאפשר את הסחורה.

מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד, רואי קליגר: "מדובר באחת התפיסות הכי גדולות שהיו לנו בשנים האחרונות. מדובר בשרשרת של עבירות על החוק בכל הקשור בבריאות הציבור. מפקחי היחידה ממשיכים בבדיקת הנושא, והחקירה טרם הסתיימה".

ממשרד החקלאות ופיתוח הכפר נמסר, כי חל איסור על הפעלת מפעלי בשר ללא אישור ופיקוח. במשרד מבקשים מהציבור להקפיד לרכוש בשר במקומות מוכרים הנמצאים תחת פיקוח. בנוסף, יש להקפיד על מוצר באריזה מקורית, סגורה ונקייה עם התוויה וסימון של תאריך ייצור ותאריך פג תוקף.

בימים אלו בהם יש גורמים שמנסים לערער את סמכות הרבנות הראשית בטענה שהם אינם רלוונטיים וכי מספיק פיקוח קהילתי לא מקצועי, חשיפות כעין אלו רק מלמדות על הפעילות השקטה של העבריינים שהיו מכניסים לשוק טונות של בשר טריפה לולי מערכות הכשרות.

קטגוריה: