בסיעתא דשמיא

"אֲנִי יְשֵׁנָה
וְלִבִּי עֵר
קוֹל דּוֹדִי דוֹפֵק
פִּתְחִי לִי"
(שיר השירים, ה', ב').

את שיר השירים חורז משל הרעיה והדוד הממשיל את כנסת ישראל והקדוש ברוך הוא. בפסוק שלנו מתואר מצבה של הרעיה- עם ישראל- "אני ישנה וליבי ער", וקריאתו של הדוד- הקב"ה- "פתחי לי". למרות שנראה שעם ישראל ישן, ליבם ער, והקב"ה אומר- רק תפתחו את השער ואני אשפיע עליכם.

השיר יוצא בתקופת מלחמה, בה עמ"י מגלה תעצומות נפש אדירות, בעוז, ברוח, בגבורת הלוחמים והעם, באחדות ישראל, בלימוד תורה וקרבה לבורא עולם, ובמסירות נפש כל אחד בתפקידו. ואם האומה היתה נדמית לנו כישנה ורדומה, כמפורדת ומפולגת, כנטולת גבורה וחיות, גילתה האומה כי לבה ער ופועם. היא גילתה כי בקרבה כוחות אדירים וגבורה גדולה, מסירות נפש ואחדות אמיתית. וקודשא בריך הוא רואה את מעשינו ואומר- אני רוצה להביא לכם גאולה, רק תפתחו לי...

בעטיפת השיר מופיע שער הרחמים שלפי חז"ל דרכו יבוא המשיח, ויתכן לומר שקריאתו של הקב"ה מכוונת גם כלפינו- אני רוצה להביא גאולה, רק תפתחו את השער...

יהי רצון שנזכה להמשך גאולה שלמה במהרה וברחמים, להשמדת כל אויבינו בעוצמה ונחישות, להמשך תחיית עם ישראל בקודש ובחול, ולהתיישבות בכל מרחבי ארצנו.

השיר מוקדש להצלחת חיילינו האהובים במלחמה, ולזכר כל שמסרו נפשם במלחמה הי"ד.

בעז"ה וביחד ננצח!

קרדיטים:

תודה לבורא עולם על כל הטובות שגומל עמנו תמיד. תודה למשפחה ולחברים על העזרה והתמיכה בהכל, לדוד טאוב ואוריה דורפמן האלופים והמוכשרים, לראובן חיון המוזיקאי הגדול שהפיק את השיר, למשה משיח, לניסים אלמליח, ועוד.

מילים: שיר השירים, ה', ב'.

לחן: הרב ברוך בער לייבוביץ' זצ"ל (הברכת שמואל).

עיבוד, נגינה, מאסטרינג, עריכה מוסיקלית וקולות: ראובן חיון
052-2723811

כלים: גיטרות, תופים, קלרינט, חליל נהי, בס, קחון, פסנתר ואלקטרוני.

עטיפה ועיצוב: אוריה דורפמן סטודיו ים ושמים
055-9616339

ניהול הפקה וייעוץ: דוד טאוב

קטגוריה:

תגיות: