בארגון 'איחוד הצלה' הושלמה ההיערכות לקראת העצרת שתתקיים מחר בשעות אחר הצהריים בכניסה לבירה.

כלקח מאירועים המוניים קודמים, הנהלת הארגון והצוות המקצועי ימוקמו לראשונה בחפ"ק נייד שיוצב בתוך מתחם העצרת. כך יוכלו להעניק הנחיות מדויקות בהתאם למצב המתפתח בשטח.

לאור ההערכות כי צפויים להשתתף מאות אלפים, הוחלט כי יוקמו נקודות מענה לעזרה ראשונה, נקודות ריכוז ילדים אובדים, ויתפרסו בשטח עשרות אופנולסים, ואמבולנסים.

הוחלט על הקמת נקודות ריכוז לטיפול במקרים של ילדים אובדים בשיתוף עם ארגון זק"א ונקודות הזנקת מתנדבים להענקת טיפול רפואי ראשוני.

כמו כן יפורסמו באמצעי התקשורת כי בכל מקרה רפואי או ילד שאבד הציבור מוזמן לפנות למוקד החירום 1221 מכל טלפון, המוקד תוגבר ונערך לתת מענה לכל פנייה שתתקבל.

במבצע האבטחה הגדול צפויים להשתתף מאות פרמדיקים וחובשים המתנדבים ב"איחוד הצלה" שיגיעו לטובת מבצע האבטחה מכל רחבי הארץ, המתנדבים תודרכו להעניק טיפול רפואי בשעת הצורך. הפציעות האופייניות העלולות להיגרם הן: חבלות, התעלפויות עקב הדוחק ופציעות הנגרמות כתוצאה נפילה מגובה.

עקב החום הצפוי בארגון 'איחוד הצלה' קוראים לציבור להצטייד מראש בשתייה, וכמו כן ממליצים להורים שמגיעים עם ילדים לאירוע לענוד על ידם תגי זיהוי כולל שם ומספר טלפון זמין, דבר שייסיע לאיתור בעת הצורך.

יצויין עוד כי בשל עומסי התנועה הצפויים וחסימת צירי התנועה בסמוך למיקום העצרת יתוגבר מערך יחידת האופונלנסים של 'איחוד הצלה' למתן מענה ראשוני ומהיר לכל מקרי החירום והשגרה במהלך שעות העצרת, ובארגון קוראים לציבור לנהוג בזהירות, להימנע מטיפוס על גדרות או גגות מחשש למעידות ולקריסת מבנים ארעיים.

ההכנות הושלמו בשיתוף עם משטרת ישראל, זק"א, עיריית ירושלים, ומארגני העצרת.

זאב קשש, יו"ר "איחוד הצלה" מסר: "איחוד הצלה" נערך בשיתוף עם משטרת ישראל ומארגני העצרת בצורה מיטבית לסייע במתן עזרה רפואית למשתתפי העצרת. מאות המתנדבים שלנו, הרכובים על אופנועים והצוותים שנפרסו במתחם, יעניקו שירותי חירום רפואיים הן בשטח העצרת והן באזורים הסמוכים לה, כל זאת בנוסף לפעילות המתקיימת בשגרה בעיר ירושלים. "לאיחוד הצלה" יש נסיון רב בהיערכות לארועים המוניים וטיפול מהיר ויעיל בתאי שטח עמוסים. בכל מצב חירום אנחנו קוראים לציבור להתקשר למוקד 1221 אשר ערוך לקבלת מאות הפניות".

צילום: יהודה רחמים, חדשות 24

קטגוריה:

תגיות: , ,