סערה בפתח תקווה: מכוניתו של ממלא-מקום ראש עיריית פתח תקווה מטעם ש"ס, אוריאל בוסו, התפוצצה הלילה (שישי) מחוץ לביתו שבעיר, ככל הנראה כתוצאה ממטען שהונח בקרבתה. במשטרה פתחו בחקירת האירוע, ובין היתר בודקים מספר כיווני חקירה, כשמה שנראה כרגע הכי הגיוני הוא תפקידו בעירייה שהקים לו אויבים בקרב העולם התחתון.

בוסו עצמו אמר לתקשורת כי "מתברר שידם של מניח המטענים קלה על ההדק, ככל הנראה זה קשור לתפקידי בעירייה". הוא ביקש שלא להרחיב בעניין כדי לא לפגום בחקירת המשטרה בנושא, אך ציין כי תוצאות הבחירות, שגרמו לשינויים משמעותיים בהנהגת העירייה, ובהמשך לשינוי במדיניות בנושא התכנון הבנייה, לא מצאו חן בעיני גורמים מסוימים בעולם התחתון. "יש שינוי מדיניות, וייתכן שזה פוגע ומפריע לאנשים בעיר, אבל אסור שעולם הפשע יפגע בדמוקרטיה בעיר".

הרכב של אוריאל בוסו

בתקופה האחרונה היו חיסולים רבים שהוזמנו על ידי העולם התחתון גם בפ"ת שם רק לפני כשבועיים התפוצץ רכב ובו מטען שיועד למשהו אחר, שני עבריינים נהרגו כשאחד מהם צולם צועק שמע ישראל עד שנדם.

לדברי בוסו, עוצמת הפיצוץ הייתה אדירה. "ישנו במיטה, ולפתע נשמע פיצוץ אדיר, שנשמע למרחוק. אנשים רבים התעוררו מסביב ויצאו לרחוב. לא חשבתי שמדובר במכונית שלי, אבל יצאתי החוצה והתברר שברכב שלי אכן אירע הפיצוץ". ראש עיריית פתח תקווה, איציק ברוורמן, קיבל עדכון לאחר המקרה ודיבר עם ממלא-מקומו. הוא הביע זעזוע מהמקרה ואמר שהוא מצפה שחקירת המחקה תמוצה והאשמים יועמדו לדין.

שמו של בוסו נוקה באופן סופי רק באוקטובר האחרון כאשר סגרה הפרקליטות את התיק שהתנהל נגדו בשל מחסור בראיות, כמו גם את תיקו של ראש העיר הקודם של פתח תקווה, יצחק אוחיון. בוסו היה חשוד במעורבות באחת משלוש פרשות הנדל"ן שבהן היה מעורב אוחיון, שנחקר בחשד שקיבל שוחד וטובות הנאה. בשניים מהמקרים, החשד היה בקבלת שוחד מאנשי עסקים כדי לקדם פרויקטים בתחום הנדל"ן בעיר. אחיו הבכור של אוריאל בוסו הוא הרב יוסף בוסו מנכ"ל רשת החינוך של ש"ס שהקים ביד רמה את מערכת החינוך של ש"ס בפתח תקווה ונחשב לאחד האנשים הנקיים והמוצלחים בפוליטיקה הארצית.

קטגוריה: