ניצחון לרב פינטו? ניצב ארביב מי שהיה ראש יחידת להב 443 - האפביאיי הישראלי הודיע על התפטרותו בשל החשדות שהועלו נגדו. ארביב כינס הערב (א') מסיבת עיתונאים מיוחדת בה הודיע על פרישה ממשטרת ישראל.

"החלטתי שאני לא יכול להשלים עם מהלכים של אי העמדה לדין של עבריין החשוד בפשעים רבים, ובחרתי למנוע את המשך הסחיטה המסוכנת של שלטון החוק. מכאן, החלטתי לפרוש ממשטרת ישראל לאחר 36 שנות שירות".

למרות זאת, הבהיר הניצב כי הוא מצפה שיזומן ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ולפרקליט המדינה שי ניצן. "אני מבקש להשמיע בפניהם את גרסתי - ואין לזה שום קשר לפרישתי", הבהיר הניצב והבטיח: "אמצא את דרכי לשרת את הציבור כפי שעשיתי בכל ימי חיי".

בדבריו הפנה ארביב אצבע מאשימה אל מערכת המשפט והתנהלותה בפרשה. "אינני יכול עוד להשלים עם התנהלותה של המערכת המשפטית, שהייתי חלק בלתי נפרד ממנה לאורך השנים", אמר, "מערכת שמגלגלת אותי ואת משפחתי בזפת ובנוצות".

הוא טען כי פנה מספר פעמים ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליטות המדינה ודרש שיזמנו אותו לבדיקה או חקירה כדי שיוכל להתייחס לטענות שעלו כלפיו. "כחודש ימים אני שוהה בביתי על חשבוני, זאת על מנת לאפשר כל בדיקה, אך איש לא פנה אליי ואיש לא ביקש לשמוע גרסתי", הדגיש.

"מתברר שאדם החשוד בפשעים חמורים, המעורב בפרשיה זו, שכתב אישום חמור תלוי ועומד נגדו, פנה באמצעות עורכי דינו ליועץ המשפטי לממשלה והמציא מידע כוזב על מנת לחמוק מהעמדתו לדין", המשיך וטען ארביב כנגד הרב פינטו ששלח את פרקליטיו ליועץ המשפטי לממשלה, "בטרם נבדק דבר, ומבלי שנמסרה גרסתי, המדינה הייתה מוכנה לשקול מתן חסינות לחשוד. החלטתי הערב שלא להמשיך להשתתף במשחק הזה" האשים ארביב.

במכתב ששלח ניצב מנשה ארביב למפקדיו, פקודיו וחבריו, סיפר על תחושותיו: "זהו יום לא קל עבורי, נתתי את כל כולי לטובת ביטחון אזרחי המדינה. לנגד עיני תמיד עמדה טובת אזרחי המדינה אותה שירתתי נאמנה. דווקא אני, האזרח שנתן את כל כולו לטובת המדינה נשפט על ידי התקשורת והציבור מבלי שאף גורם מוסמך יקרא לי ויאמר לי מהן 'החשדות כלפי'. ישנם רגעים בחייו של אדם שהוא אומר לעצמו 'די!'".

יצוין כי בבדיקת פוליגרף שעבר ארביב הוא נמצא דובר אמת. חסידי הרב צהלו לנוכח הידיעה וטענו כי "בראש הגנב בוער הכובע" וכי ארביב מתפטר כיוון שהוא יודע שהוא אשם אך בפועל טוענים הפרשנים שהרב יינזק מהתפטרותו של הניצב שכן כפי הנראה ההאשמות נגדו יבוטלו והרב יועמד לדין על החשדות העומדות נגדו.

קטגוריה: