החלטת הבג"ץ אתמול לעצור את תקצוב בני הישיבות ממשיכה לעורר גלים של ביקורת. למרות, שבפועל אין לכך משמעות רבה בשל העובדה שתקציב חודש פברואר כבר הועבר והחכ"ים החרדים מקווים להשלמת החוק עד לחודש הבא כך שבפועל לא יגרע מאומה מתקציב בני הישיבות.

ח"כ גפני תקף הבוקר בתכניתו של רזי ברקאי בגל"צ את בג"צ: "בית המשפט מתנהל כמו בריון בשוק וננהל מלחמת עולם נגדו עד שיהפוך ללא לגטימי. זה גוף שמייצג רק את האליטה החילונית בישראל" אמר גפני ובעצם שיקף את רגשות הציבור החרדי כלפי בית המשפט ולא רק בסוגיה זו.

גם ח"כ פרוש תקף את ההחלטה בגל"צ: "בג"ץ בחר להכות היכן שהכי קל להכות. במקום לעצור את התקציב לחינוך הממלכתי הקולקל בו האלימות גואה. בג"ץ לא היה פוסק כך לעולם אם היה מדובר באוניברסיטאות".

לעומתם בצד השני של המפה הפוליטית הובעה שמחה על החלטת בית המשפט "נביא לשינוי היסטורי", אמר השר יעקב פרי שעמד בראש הוועדה לגיבוש חוק הגיוס החדש: "פסיקת בג"ץ מחדדת את הדחיפות בחקיקת החוק". פרי הדגיש כי "מדובר בחוק שיביא שינוי דרמטי ויתקן עיוות של 65 שנים"

גם השר יאיר לפיד הביע את שמחתו בפוסט שפרסם בדף הפייסבוק שלו, הבוקר דווח בעיתון ידיעות אחרונות ש"יש עתיד" הודיעה שתפרוש מהממשלה אם לא יהיו סנקציות פליליות בגיוס החרדים.

קטגוריה: