בתכניתו של אבי מימרן במהדורת יומן הערב, התראיין הרב דוד שמואל והצהיר כי הוא מתיר ופוסק שאין שום מניעה לבנות להתגייס לצבא וכי אנו נמצאים בשעה שזקוקים לבנות בצבא ושעת סכנה וכי אין שום בעיה של צניעות. הוא טען כי גם בבנק יש בנות ובכל מקומות העבודה ישנן בנות.

כנגדו עלה גם הרב אבינר שטען כי בצבאו של שאול המלך לא היו נשים וכי זה לא צנוע שיש נשים בצבא.

פסיקתו של הרב דוד שמואל באים לאחר שהרבנים הראשיים לישראל, הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו פסקו פסק שעורר סערה בתקשורת ואסרו גיוס נשים, עמדתו של הרב של עפולה היא בניגוד לפסיקת הרבנים והרבנות הראשית.

הרב דוד שמואל גדל בתל אביב. למד בישיבת בני עקיבא כפר הרא"ה ובישיבת הר עציון באלון שבות. הוא עצמו שירת בצה"ל כטנקיסט והוסמך כמפקד טנק והמשיך לשרת בו גם במילואים, כולל בתפקיד רב גדודי. בשנות התשעים היה רב הקיבוץ ראש צורים. בשנת התשנ"ח (1998) נבחר לרבה הראשי הספרדי של העיר עפולה. הקים מכון ללימודי יהדות לרוצים להתגייר.

הרב דוד הוא מרבני ארגון צהר שמעורר בשנים האחרונות מחלוקות עזות בציבור הדתי והחרדי ובמעגלי צדק. משמש גם כנשיא ישיבת ההסדר החדשה שבעפולה. הרב דוד בעד אמנה חברתית חדשה בענייני דת ומדינה להסדר היחסים בין הדתיים לחילוניים על בסיס של הסכמה רחבה. למותר לציין כפי שהראה הרב אבינר שעמדתו של הרב שמואל אינה עמדתם הכוללת של רבני הציונות הדתית

קטגוריה:

תגיות: ,