בשבועות האחרונים מאות בחורים ואברכים שוקדים על לימוד ספר 'יביע אומר'. הלומדים משתתפים בפרויקט 'יביע אומר'- שבו בחורי ישיבות ואברכים לומדים ונבחנים על ספר 'יביע אומר' חלק ט'- ענייני 'אורח חיים' שחיבר מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל. פרויקט שנוסד על ידי הגר"א עמרמי רב קהילת 'חסדי שמואל' ומרבני שכונת הר חומה בירושלים לעילוי נשמתו של מרן הגר"ע יוסף עוד בימי חוליו של מרן, כשמאות בחורי ישיבות ואברכים למדו את ספרי מרן לרפואתו השלמה, ולאחר פטירתו המיזם נהפך להיות לעילוי נשמתו.

המבחן יערך ביום רביעי, ב' ניסן. הפרס הראשון- 20,000 אלף שקלים, פרס שני- 10,000 אלף שקלים, פרס שלישי- 5,000 שקלים, ובנוסף, כל העשרה שיעלו לשלב הגמר ולא יזכו בשלושת הפרסים הראשונים, יקבלו פרס של 1,000 שקלים.

יצוין, כי בחג החנוכה נערך מבחן מסכם על 'יביע אומר' חלק י', כאשר מאות אברכים ובני ישיבות הגיעו בשעות הבוקר המוקדמות לקהילת 'חסדי שמואל' בשכונת 'הר חומה' בירושלים ונבחנו במבחן מקדים על ספר 'יביע אומר', לאחר מכן נערכה סעודת מצוה לכבודה של תורה ונבחרו 10 חתנים שעלו לשלב הגמר במעמד הראשון לציון הגר"ג ר' יצחק יוסף שליט"א בנו של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל ורבנים נוספים, ומתוכם נבחרו 3 חתני 'יביע אומר'.

הגר"א עמרמי רב קהילת 'חסדי שמואל' ומרבני שכונת הר חומה בירושלים: "זכינו וראינו את השמחה על פניהם של האברכים ובחורי הישיבות שזכו ללמוד את הספר ('יביע אומר חלק י'), בעקבות כך, החלטנו על הרחבת הפרויקט בהם בחורים ואברכים לומדים ונבחנים על 'יביע אומר' חלק ט', ואנו בטוחים כי מרן זצוק"ל ימליץ טוב בעדם ובעד הדור היתום שנשאר בודד לאחר פטירת אביו הרוחני".

קטגוריה: