ראש הממשלה בנימין נתניהו, הגיב הבוקר לראשונה לאיומים שהושמעו מצידו של מזכיר המדינה האמריקאי ג'ון קרי בוועידת מינכן שם אמר שלולי התקדמות בתהליך השלום ישראל תמצא את עצמה בבעיה כלכלית.

"הניסיונות להטיל חרם על מדינת ישראל אינם מוסריים ואינם מוצדקים. מעבר לכך, הם לא ישיגו את מטרתם" אמר נתניהו בהודעתו.

הוא הוסיף כי הם גורמים לגורמים הפלסטיניים להתבצר בעמדתם הסרבנית ובכך הם מרחיקים את השלום. עוד אמר נתניהו סיבה נוספת כי "שום לחץ לא יגרום לי לוותר על האינטרסים החיוניים של מדינת ישראל ובראשם ביטחון אזרחי מדינת ישראל. משני הטעמים הללו האיומים בחרם על מדינת ישראל לא ישיגו את מטרתם" הכריז נתניהו.

גם סגן שר החוץ זאב אלקין הגיב לדברים, "דווקא עכשיו כאשר מאיימים עלינו בחרם צריכים יש לבנות במבשרת אדומים (E1). כל מי שרוצה לראות גושי התיישבות חזקים, חייב לעשות כל מה שתלוי בו כדי לקדם את הבניה בארץ ישראל. אחרת, כל הדיבורים על הקונצנזוס וחיזוק גושי ההתיישבות נשארים על הנייר בלבד".

עוד אמר אלקין: "הקמת השכונה הינה חשיבות אסטרטגית בחיבור מעלה אדומים לירושלים. הגיע העת להפסיק לדבר ולהתחיל לבנות שכונות ובתים בגושי ההתיישבות. ללא בניית השכונה אין עתיד ל"מעלה אדומים" כעיר חזקה ומשגשגת". עוד הוא מדגיש כי: "בנוסף יש לבנות ללא הפסקה בגושי ההתיישבות משום שללא בנייה, תורת הגושים הופכת להיות תורת החוטים".

בשבוע הבא תתקיים צעדת המונים בהשתתפות מעל ל-30 גופי ימין ממעלה אדומים למבשרת אדומים (E1), בקריאה להדוף את הלחצים על ישראל מצד אומות העולם. בין המשתתפים ייטלו חלק גם חברי כנסת, סגני שרים ושרים יחד עם רבנים ואישי ציבור נוספים.

קרדיט צילום: לע"מ

קטגוריה: