אין מי שלא נחשף במהלך הימים האחרונים לפרויקט התהילים המדהים והמרגש בעוצמתו "תהילים ביחד". לינקים לאמירת ספרי תהילים בצוותא הופצו ברשתות החברתיות ועשרות אלפים השתתפו באמירת תהילים לרפואת האחים גרוס שנפגעו בהרעלה בשבוע שעבר. אנשי דור המחשבים נמצאים שעות רבות מול המסכים והאתר החדש מוכיח כי ניתן לרתום את עם ישראל בקלות לתרום כמה דקות מזמנם לתפילה על החולים.

הרעיון הוא פשוט אך גאוני, כאשר אתם נכנסים לדף הלינק שנשלח לכם, אתם מקבלים לקריאה פרק רנדומלי מתוך 150 פרקי הספר שמחולק ברגעים אלו. הפרק נתפס על ידכם למשך כ 20 דקות, או עד ששחררתם אותו ע"י לחיצה על אחד הכפתורים (ירוק / צהוב / אדום). במידה וכל פרקי הספר תפוסים ע"י קוראים אחרים, ייפתח אוטומטית ספר חדש. פרק שמשתחרר - נכנס מיד לרשימת הפרקים "הפנויים" ויחולק לקוראים הבאים.
במקרים בהם יש מספר רב של קוראים בו זמנית, דבר אשר גורר בדרך כלל פתיחה של מספר ספרים במקביל, יתכן ותקבלו בכל פעם פרק מספר אחר.

"עד עתה אמרו פרק תהילים בקמפיין של הילדים גרוס מעל ל-40 אלף בני אדם שונים!! מ-80 מדינות ברחבי העולם" אומר ל"כל האמת" בראיון בלעדי ד' היוזם והמקים של הפרויקט המיוחד והמרגש.

איך הכל התחיל?

ד': לפני כחודשיים, דודי אושפז במצב קשה בבית החולים וכשהגענו לשם נזכרנו ששכחנו להביא את התהילים המחולקים. ניסינו לחלק בינינו את הפרקים אך ככל שהתווספו יותר אנשים זה הפך למסובך יותר כך עלה במוחי הרעיון. אני מתכנת במקצועי כך שישר חשבתי על הרעיון והקמתי את האתר.

מאז לפני חודשיים כמה פרקים נאמרו באתר?

ד': המספרים הם לא יאמנו... למעלה מ-250 אלף פרקי תהילים נאמרו דרך האתר בכ-300 קמפיינים שונים שנפתחו לחולים שונים. יותר מ-1500 ספרי תהילים. בתחילה הזרם היה איטי והגיע בעיקר ממדבקות עם הלינק אותם הנחתי בכמה בתי חולים אך אך במהרה זה הפך לכמות אדירה של מתפללים שהכריחה אותי בשמחה להחליף את השרת הצנוע שהוקצה בתחילה לאתר לשרת שיעמוד בעומסים הכבדים.

אנשים מכל העולם פנו אליי גם במייל עם הצעות לשיפור והאתר עומד להיות מתורגם בתקופה הקרובה גם לאידיש ולאנגלית. הכמות של האנשים שאמרו אפילו רק בקמפיין של האחים גרוס מלמד שמדובר במשהו חוצה מגזרים שבאמת מקיים את מה שרציתי מההתחלה "תהילים ביחד".

כיצד ניתן לפתוח קמפיין חדש? והאם ניתן לראות את רשימת הקמפיינים הקיימים?

ד': "כרגע ניתן לפתוח קמפיינים חדשים דרך הדף הראשי, לגבי הקמפיינים הקיימים זהו אחד הדברים שעומדים לשיפור בגרסה הבאה עליה אני עובד בימים אלו בתוספת שיפורים נוספים כמו אופציית השלמת פרקים מספרים שלא הושלמו ועוד.

החשיבה מלכתחילה הייתה לבנות משהו פשוט שיתאים גם לפלאפונים שזמינים בדרך כלל גם בדרכים אך מהנתונים עד כה אנשים רבים מאד השתתפו בתפילות דרך מסך המחשב שלהם.

זה מרגש אותי לראות את ההצלחה של הרעיון ואני מקווה שנזדקק לו כמה שפחות..." אומר ד' שמעדיף בצניעות להישאר בעילום שמו. "זה נעשה למען הכלל לא למעני" הוא אומר וניכר מדבריו עד כמה הוא באמת מתכוון לכך.

לפתיחת קמפיין תהילים חדש  - כנסו מכאן

קטגוריה:

תגיות: ,