מעשה ביהודי שכובד בבית הכנסת השכונתי לעשות כנהוג הגבהה לספר התורה, היהודי ניגש הגביה את ספר התורה כנדרש אלא שכוחו לא עמד לו וספר התורה נשמט מידו ובנס בשניה האחרונה זינק אחד מהמתפללים ומנע את נפילתו של הספר הקדוש. היהודי הנכלם חזר למקומו בבושת פנים והחליט בליבו לא עוד...

מיד לאחר השבת הוא נרשם לחדר הכושר והחל להתאמן במשך כמה שעות כל יום בהרמת משקולות שחייה וכדו'. לאחר כמה חודשים שריריו התעבו באופן מרשים והוא חש כי יש ברכה בעמלו. והנה ניגש אליו הגבאי וקרא לו לספר התורה.. הוא ניגש בביטחון עצמי לספר והגביה אותו בתנועה קלילה כאילו היה עשוי מאוויר. הוא הסתובב עימו בכל בית הכנסת כדי שכולם יוכלו להצביע על הספר כנהוג ואף התקרב אל עזרת הנשים כדי שיוכלו לראות שהנה הוא מרים את הספר בקלות ועד כמה הוא חזק... לאחר כמה דקות של סיבובים לא נגמרים הוא החזיר את ספר התורה לבימה.

הגבאי ניגש לסייע לו אך הוא מייד נהם לעברו "לא! אני מסתדר לבד" וכך ביד אחת גלל את ספר התורה הניח עליו את המעיל ואת הכתר במיומנות מרשימה. לכשסיים שאל את הגבאי בחיוך רחב "נו איך היה...?", "לא רע בשביל חמישי..." גמגם הגבאי הנבוך...

היהודי שלנו היום היה נפתלי בנט... הציונות הדתית חשה כי נכשלה בפעם הקודמת למנוע את ההתנתקות והם מכים את עצמם על כך, הפעם החליטו "ספר התורה לא יפול שוב", הם אספו מנדטים וכוחות וניגשו במרץ "להגבהה"... ראש הממשלה העביר אתמול מסר עקיף דרך לשכתו במהלך תדרוך לעיתונות הזרה, במסר נאמר כי מבחינת ישראל שום יישוב לא יפונה וכי היישובים יוכלו להישאר תחת שלטון הפלסטינים.

נתניהו אינו טיפש והוא מבין בצורה ברורה שאופציה כזו אינה אפשרית אך הוא רצה שהפלסטינים יפלו בפח שלו יתנגדו להצעה וכך יצאו אלו שדוחים את השלום ואת התקדמות השיחות. אך בנט בהיותו נחוש להראות עד כמה הוא חזק זינק כמה דקות לאחר מכן לעבר התקשורת והכריז "לעולם לא!!!" תוך כדי שהוא תוקף את נתניהו במרץ מבלי לשים לב לעיתוי המיותר והטפשי.

במשרד ראש הממשלה עמדו המומים לנוכח התפרצותו של בנט ורק הבוקר העירו כי חבל שבנט "קפץ בחמישי" ולא הבין לבד את מטרת המהלך וכך שתיקתו הייתה מסייעת יותר להצגת הפלסטינים כמתנגדים היחידים למהלך שכביכול יקדם את השלום.

בנט גם גרר אחריו את כל המקהלה שלא יכלה לתת לבנט להישאר היחיד ש"מגן" על יהודים שלא יהיו ח"ו תחת שלטון פלסטיני וחד גדיא חד גדיא..

קטגוריה: