עד היום רוב הביקורת על חברי הבית היהודי הייתה בעיקר מכיוון הציבור החרדי שחש כי הברית של בנט עם לפיד יצרה סיכונים רבים לרוח היהדות החל בחוק צוהר וכלה בחוק החדש שעבר לפני כשבוע וחצי ובו הוחלט כי מספיק רק רב ראשי אחד. מתברר כי לאנשי הבית היהודי יש אופוזיציה גם מבית של אנשים שנשמעים לרבנים רבים בתוך המגזר הדתי לאומי שרואים את הדברים אותם עושה בנט מבלי להתייעץ איתם ועם אף רב אחר ועיניהם כלות.

ביום שישי בבוקר הפגינו, מבוחרי הבית היהודי תושבי שכונת חומת שמואל בירושלים, מול ביתו של סגן שר הדתות הרב אלי בן דהן. המפגינים הסבירו "ערכנו תפילה מול ביתו והנפנו שלטים. סיבת המחאה הינה גל החקיקה שה"בית היהודי" בכלל ומשרד הדתות בפרט מוביל, או שותף להם.
כמו כן, אנו מוחים על ההתעלמות מהרבנות הראשית לישראל בנושאים אלו,ועל אי שיתוף רבני הציונות הדתית ובמיוחד את רבני התקומה שאליהם אמורים לפחות 40% מהחכ"ים של ה"בית היהודי" להישמע.

הם מסרו כי הם מקווים להרחיב את ההפגנות גם מול ביתו של נפתלי בנט יו"ר ה"בית היהודי" ולהתחיל מחאה ציבורית בא יאמר שהדרך בה צועדת ה"בית היהודי" אינה דרכה של חלק גדול וחשוב של הציבור הדתי לאומי.

בתמונה מההפגנה ביום שישי בבוקר.

קטגוריה:

תגיות: