ח"כ אריה דרעי מי שלשמו נהגו בימין הקיצוני להצמיד את 'הסכמי אוסלו' מנסה להתקרב בימים האחרונים לציבור המתיישבים ולימין המפה הפוליטית בישראל.

דרעי ביקר בטו' בשבט (חמישי) במועצה האזורית מטה בנימין והיה לאורחו של אבי רואה ראש המועצה. יחד עמו סייר בישובי המקום ואף נטע נטיעות. בסיום הפגישה הודיע דרעי לרואה כי לאור השיחות והמגעים שהוא מנהל עם ראשי ההתיישבות בהם שמע על הפיכתם כמטרה לחרם במדינות אירופיות שונות, הוא יוזם הצעת חוק של אפליה מתקנת במכרזי המדינה עבור חברות מסחריות מעבר לקווי 67 שמופלים לרעה באירופה. לדבריו כל מי שנפגע מהחרם המדינה צריכה לדאוג לו ולשמור על ערך הרעות והערבות ההדדית. בערב שבת פרסם דרעי בדף הפייסבוק שלו 'אתמול השתתפתי בנטיעות ט״ו בשבט ביישובי מטה בנימין יחד עם ידידי ראש המועצה אבי רואה, נטעתי אילן שיעמוד עוד שנים רבות...'

האם מגמה זו מעידה על היפוך היוצרות? תלוי את מי תשאלו מתנגדיו של דרעי טוענים כי התשובה היא לא באלף רבתי. לדבריהם, בימים האחרונים מנסה ח"כ דרעי לבסס את שליטתו בש"ס ולכבוש את המעוזים המזוהים עם היו"ר הקודם, ישי. וכחלק מפעילות זו מתמקד דרעי בפיתוח וטיפוח קשר עם המתיישבים. לטענתם, בכירים בש"ס אף הם מביעים תרעומת קשה על הסיור ומציבים סימני שאלה סביב ביקורו "מה קרה לו? הביקור הזה טבעי לו בערך כמו אכילת לחם ביום כיפור. תהיה התחממות יחסים בינו לבין לפיד לפני שהמתנחלים ישכחו לו את אוסלו", אומרים הבכירים. עוד אמרו הבכירים: "מערכת היחסים החמה בין אלי ישי למתיישבים מעבירה את דרעי על דעתו".

מנגד ישי עצמו ממשיך בגישה הממלכתית, דוברו של ח"כ אלי ישי, אוהד יחזקאלי אמר ביום חמישי לערוץ 7: "לשכת ח"כ ישי שמחה כי ח"כ דרעי מצא זמן להופיע בהתיישבות 48 שעות לאחר ביקורו של ח"כ אלי ישי, במידה וח"כ דרעי ימצא לנכון להעמיק את הקשר עם ציבור המתיישבים, ח"כ ישי ישמח לעזור לו בכך, ולקשר בינו לבין ראשי ההתיישבות, כמו גם לתרום לו מניסיונו, ידיעותיו וקשריו הטובים בשאר התחומים", הוסיף יחזקאלי.

מקורבי דרעי עצמו מציינים שזו לא הפעם הראשונה שהוא נוהג בצורה דומה גם בחנוכה בחר דרעי להדליק נרות בשמן זית תוצרת יו"ש תוך כדי שהוא טורח לציין זאת ולהמליץ לתומכיו לקנות אף הם מתוצרת ההתיישבות. "מי שמחפש יוכל תמיד למצוא טענות מתחת לשטיח" מסכמים בקרבתו של דרעי.

קטגוריה: