כידוע, לשון הרע פוגע בשלשה. בזה שדיבר, על זה שדיברו, ועל מי שדבר זה נאמר, למרבה הצער אותו עיתונאי שיצר את המהומה רק הרייטינג והפרסום השלילי שגרמה הדלפתו היו חשובים לו, ולא הנזק למדינת ישראל ולאינטרסים של מעמדה של ישראל וכן הנזק לשר הביטחון וליחסיו עם האמריקאים. כולם מסכימים שנגרם נזק כבד אותו ניסה יעלון למזער בעזרת ההתנצלות.

היום בעידן אתרי האינטרנט וההקלטות, כל הפייסבוקים ושאר המדיה המהירה, אדם מסתכן בזה שהוא אפילו חושב... בכל מקום אורבים מכשירי הקלטה ומצלמות, עד כדי כך שגם דברים שנאמרים בחדרי חדרים שאף אחד לא רוצה שיפורסמו מוצאים כותרות בעיתונים וגורמים נזק דיפלומטי קשה.

אותו עיתונאי, בלי להזכיר שמות, מקבל בוודאי מחמאות על הסערה והרייטינג שהביא לאותו כלי תקשורת. למרבה הצער איבדנו היום כל ערך וכל מושג ביחסים בן אדם לחברו, זה בכלל לא מעניין אותנו. אותו עיתונאי הבין וידע היטב מה יקרה בעקבות הידיעה שהוא פרסם ולאיזה תגובות תזכה.

מוסר אי אפשר לתת לשום עיתונאי היום. המתבקש הוא מכל אשיות ציבורית להישמר בכל התבטאות שיוצאת מפיו שלא תפורסם. כולנו יודעים כמה דיבורים יש בחדרי חדרים אחד על השני וזה יודע כל אחד מאיתנו, יעלון לא ציפה ולא רצה שדבריו יפורסמו. אותו עיתונאי עשה מעשה מביש ומעשה שנקרא אצלנו רכילות, והוא צריך לעשות חשבון נפש. מה שעומד לנגד אותו עיתונאי אותו יצר הפרסום אנו כולנו צריכים להישמר ממנו.

שמעתי אתמול אשיות בכירה באחד מתחנות הרדיו שאמר שגם חלום היום צריך להיזהר שלא לחלום, מי יודע למה זה יוביל. לסיכום נעלמה הבושה מאיתנו וחבל.

תמונה: וקיפדיה

קטגוריה: