חילופי ההאשמות בין שר האוצר לשעבר (והמודיעין היום) יובל שטייניץ לבין שר האוצר העכשווי יאיר לפיד ממשיכים במלא עוזם. לאחר ששטייניץ הואשם על ידי לפיד בגרעון הגדול בתקציב המדינה הגיב שטייניץ לתוצאות הגירעון שפורסמו הבוקר.

מנתוני ביצוע התקציב השנתיים שפרסם היום (ג') אגף החשב הכללי במשרד אוצר עולה כי בשנת 2013 הסתכם הגירעון בתקציב הממשלה בכ-33.2 מיליארד שקל, שהם 3.15% בלבד מהתוצר על פי שיטת מדידת התוצר החדשה שהנהיגה הלמ"ס בחודש אוגוסט השנה. זאת לעומת יעד גירעון של 4.33% מהתוצר על פי שיטת מדידה זו, ושל 4.65% בהצעת התקציב המקורית ועל פי שיטת המדידה הקודמת. חלק גדול מהגירעון, בסכום של כ- 13.7 מיליארד שקל, נרשם בחודש דצמבר.

תופעה זו של בזבוז הכספים בחודש האחרון אינה חדשה ולמעשה היא חוזרת על עצמה מדי שנה. הסיבה לכך היא שמשרדי הממשלה השונים מעדיפים להוציא חלק גדול מהתקציבים שעומדים לרשותם בחודש האחרון של שנת התקציב בכדי שלא יוחזרו ח"ו לקופה הציבורית...

"אני מברך על נתוני הגירעון שהתפרסמו הבוקר" כתב שטייניץ והוסיף, "כפי שהכרזתי בחודש ינואר 2013 הגירעון אכן ירד לאזור ה-3% בעיקר בזכות התכנית להפחתת הגירעון שגובשה בזמן הממשלה הקודמת".

הוא לא ויתר על העקיצה למחליפו ואמר "ההפרזות חסרי האחריות של שר האוצר לפיד שהתלונן על ירושה קשה וגירעון מבהיל של קרוב ל-5% חסרי בסיס מקצועי וגרמו פאניקה מיותרת ונזק ממשי לכלכלת ישראל, כולל הורדת דירוג האשראי המקומי".

קטגוריה: