התארחנו היום בצהריים בלשכתו של ח"כ אלי ישי לראיון בלעדי שהפך במהרה גם למרתק. ישי שישב נינוח ומחייך במהלך הראיון על אף החוצפות הקטנות שלי פרש את משנתו וסיפר על תחושותיו בחודשים האחרונים בהם הוא אינו יו"ר תנועת ש"ס.

אתה נראה מחייך יותר מבעבר האם אני צודק?

"בפרוש כן. אני נמצא בתנועת ש"ס כבר שלושים שנה מהקמתה, הייתי יו"ר הכי הרבה שנים מבין כל יושבי הראש של התנועה, שר במשך רבות וחבר בקבינט הביטחוני. הלחץ היה נורא הייתי מוצא את עצמי לא מפסיק לחשוב, עובר ליד אנשים מבלי לומר להם אפילו שלום מרוב ריכוז. על אף שקשה לומר שהמצב העכשווי טוב כשאנו באופוזיציה ולא יכולים לעזור כבעבר אך אני באופן אישי חש לראשונה זה שנים רבות, שלווה ורוגע" סיפר ישי וחשף סיפור אישי על משפחתו שנהנית ממנו לאחר שנים רבות כל כך של הקרבה מלאה למען הציבור ועם ישראל.

"ביתי בת ה-18 שוחחה עמי כמה שבועות לאחר ההדחה מראשות התנועה, מאז שהיא נולדה הייתי כבר שר כך שהיא חוותה לאורך שנים אבא-שר, היא אמרה לי "אבא פעם ראשונה שאתה מדבר איתי ולא רק אליי..."".

שאלת השאלות האם אתה מתכוון לפרוש מתנועת ש"ס לדרך עצמאית?

"זהו קשקוש אחד גדול" מכריז ישי וצוחק, "יש אנשים שהיו רוצים שאכריז דברים מהסוג הזה. הם מחכים שאכשל בלשוני ואומר דברים שיאפשרו להם לתקף אותי אך אני מעולם לא הלכתי בדרך כזו. אני ממשיך בפעילות שלי כדי לסייע לכמה שיותר אנשים. אני אינני חתרן ומעולם לא איימתי כי אפתח מפלגה אחרת".

"כל הדיבורים שמסתובבים לא מגיעים מהצד שלי אני אינני פועל בנושא כלל" אמר ישי והתייחס בדרך אגב כשדחקתי אותו גם לנושא הישיבות התיכוניות בהן הואשם על ידי הרב אמסלם בראיון שהתפרסם פה בכל האמת וחולל סערה גדולה בשל ההאשמות הקשות שהוטחו בישי כאילו הוא נקרא על ידי חכם שלום "כופר" כי פנה לרבנים שאינם מהמועצת, "מעולם לא אמרתי את המילים ישיבות תיכוניות בהקשר של בחורי ישיבות. מדובר במסגרות לנושרים דבר שהוא בנפשם של כל גדולי ישראל מכל הגוונים. יש לי אישור של מרן לשוחח בנושא שהוא חוצה מגזרים עם כל הרבנים החשובים כמובן שבנושאים שקשורים לתנועה אני מתייעץ אך ורק עם מועצת החכמים של ש"ס, כל ניסיון להציג את הדברים בצורה אחרת הוא שקר וקשקוש מוחלט" אמר ישי נחרצות.

"נפגשתי עם שר האוצר לפיד ואמרתי לו כי לא ייתכן לקצץ בתקציבי הנושרים שמצבם דורש את קיום המסגרות הקיימות שחשובות עד מאד. כמובן שיש כאלו שלחוצים ומציגים כל התנהגות וכל פעולה שלי כניסיון לפעול עצמאית אך זו פרשנות אישית שלהם שאינה קשורה אליי כלל. אני חבר כנסת פעיל וכמובן שאפגש עם אישים שונים בנושאים שונים".

ישי מתייחס גם לנושא המסתננים כשבעת הביקור אלפים מהם גודשים את גן הוורדים והם מפגינים כנגד הממשלה "אני מההתחלה פעלתי נגדם למרות הביקורת הרבה שהושמעה נגדי והעצות שקיבלתי לרדת מהעניין, אמרו לי שזאת הסיבה שקיבלתי ביקורת רבה כל כך בשריפה בכרמל אך אני ראיתי כבר מההתחלה שמדובר בבעיה חמורה כפי שניתן לראות עכשיו בהפגנות, אני רוצה לראות אותם מעיזים להפגין מול הפרלמנטים של ארץ מוצאם... ב"ה היום בשל הפעילות שלי הוקמו המחנות מהם מגורשים השוהים הבלתי חוקיים ויש מערכת חוקים מסודרת ומאורגנת לטיפול בהם. הצלחנו לגרש את רוב מסתנני דרום סודן וחוף השנהב אך למרבה הצער לא הספקתי להשלים את המלאכה ואת התוצאות אנו רואים בימים אלו".

ח"כ אלי ישי מתמודד גם עם אלו שמלבים את האש כל הזמן כולל ערוץ 2 שהזמין את הסקר בשבוע שעבר בו קיבל 50% מול 25% בלבד לדרעי על תפקיד יו"ר התנועה. "כל מה שאתם שומעים זה הכל מבחוץ" חזר ואמר לי ישי, "אני לא מדבר על הנושאים האלה עוד מימי "השלישיה" ומתמקד בעשייה ציבורית ככל שאני יכול וכפי שציווה אותי מרן שידי לא משה מידו וכל מה שאמר לי היה כקודש קודשים. אני מבין שהשתיקה שלי מטריפה את אלו שחפצים בדם ואש ותמרות עשן אבל ב"ה הקדוש ברוך הוא נתן לי את הכוחות לעמוד בזה בצורה הטובה ביותר".

קטגוריה:

תגיות: ,