מארגני ההפגנה מול בית העלמין סהנדריה היום בערב, טוענים כי לאחר שיחה שקיימו עם הרב שמואל יצחקי וחברא קדישא קהל ירושלים שמחזיקים את הניהול של בית העלמין הוברר להם כי המשפחה עצמה לא מעוניינת בפתיחת הציון בגלל בעיות תקציב ומימון עלות האבטחה והשמירה במקום בשעות הערב.

שמואל יצחקי אמר "לכל האמת" כי מרן ביקש ממנו לקנות לו חלקת קבר בזמנו וכן לרבנית ואז שמואל יצחקי הודיע לרב שקונים את הקבר על דעת שהוא סגור בלילה בשל העובדה שלא משאירים בית עלמין פתוח, יש גנבים וכל מיני בעיות נוספות ויש צורך בשמירה.

תלמידיו של מרן זוצק"ל מזועזעים ותחילה חשבו לאסוף תרומות מנדיבים כדי לממן את השמירה אך לאחר שהוברר להם שיש ירושה גדולה שמרן הוריש לבניו וכי גם התקבלה תרומה של מליונים רבים לאחרונה, "מי שעומד בראש בד"ץ בית יוסף קיבל את הירושה לידיו" טוענים חסדיו של מרן ועל היורשים לשלם את הכסף של האבטחה לציון.

"אם למשפחה באמת אכפת מכבודו של מרן שיפסיקו להתעסק במכירות ספרי הש"ס של מרן ויעסקו באמת בכבודו של מרן שציונו יהיה פתוח לכל ובכל עת. מרן הוא פוסק הדור, הוא הענק שבענקים, מכל הארץ נוהרים לציון, חיילי צה"ל ותלמידים מישיבות ותלמודי תורה מגיעים במשך כל היום והציון הפך כמעט כמו לציון של רבי שמעון בר יוחאי" אומרים המארגנים.

המיקום המרכזי של הציון מושך אליו מאות ואלפים כל יום, "הרב הוא רב של כולם ולא רק של המשפחה עם כל הכבוד למשפחת הרב יוסף אנחנו מרגישים כי יש לנו צורך לבקר ולהתחנן בציון, אנשים ומשפחות שלמות רוצות להגיע גם בשעות הערב כי יש חניה וכי יותר פנויים בערב" אומרים המארגנים ומוסיפים "איום"... "אם העניין לא ייפתר בימים הקרובים, עם כל הכבוד, אנו נפגין מול משרדו של הבן הרב משה יוסף כי לדעתנו הוא המונע כי הוא היורש של מרן בכל הספרים והירושות ועליו לפעול שהציון יפעל 24 שעות ביממה. אנו מבקשים ממנו לא להתמם לא להיתמם כלפי צורך זה".

תמונה: וקיפדיה

קטגוריה: ,

תגיות: ,