הרב שמואל אליהו במכתב מיוחד לשופטי בית הדין בהאג: "אלוקים לא עוצר באמצע, רק את גורלכם אתם קובעים".

בס"ד

לכבוד
שופטי בית הדין הבינלאומי בהאג

אחד הפלאים הגדולים שיש בדור שלנו הוא היכולת לראות איך מתגשמות בעולמנו עשרות נבואות שה' אמר לנו באמצעות נביאיו, וכולן כלולות בספר התנ"ך. כל מי שלומד היסטוריה יודע שעם ישראל גורש פעמיים מארצו, בידי בבל ובידי רומא, כמו שרואים עד היום בשער טיטוס. כל מי שקורא את דברי הנביאים יודע שאלוקים הזהיר את עם ישראל פעמים רבות כי הוא יגורש מארצו אם הוא יקלקל את דרכיו ולא יבצע את התפקיד שאלוקים ייעד לו.

היום אנחנו יכולים לראות גם את הנבואות הטובות מתגשמות בעולם. אחת מהן היא הנבואה שנאמרה לאברהם בשבועה, על כך שעם ישראל יחזור לארץ ישראל מכל קצוות הארץ, נבואה שמתרחשת מול עינינו כבר למעלה ממאה שנים. אין אח ורע בעולם להתגשמות כזו של נבואה שנאמרה כחמישים פעמים מפי נביאים שונים ומתקיימת אחת לאחת בדיוק רב כל כך. אין ספק שאלוקים מנהל את העולם.

גם ההבטחה שהבטיח ה' לאברהם ולנביאיו האחרים, "וְיִרַשׁ זַרְעֲךָ אֵת שַׁעַר אֹיְבָיו", מתקיימת בדורנו. כך מנצחת ישראל את אויביה באופן מופלא פעם אחר פעם, ממלחמת העצמאות ועד ימינו. אין ספק, ה' מקיים את ההבטחות שלו.

גם האזהרה של ה' לפגוע בכל אלה שינסו לעצור את אלוקים מתקיימת. "וְנָתַן ה' אֱלֹהֶיךָ אֵת כָּל הָאָלוֹת הָאֵלֶּה עַל אֹיְבֶיךָ וְעַל שֹׂנְאֶיךָ אֲשֶׁר רְדָפוּךָ". כל אלה שניסו לעמוד בדרכו של אלוקים שילמו ומשלמים מחירים יקרים מאוד. אי אפשר להילחם באלוקים ולנצח.

די להסתכל בהפסד של עשר מדינות ערב בשנת תש"ח. עשרה צבאות של מדינות מאורגנות נכשלו וברחו מפני יהודים שבמשך אלפיים שנה לא אחזו בנשק, יצאו מהכבשנים של אושוויץ וטרבלינקה, נלחמו בידיים חשופות וניצחו. בלי התערבות של אלוקים דבר כזה לא יכול להתרחש.

אלוקים לא עוצר באמצע הדרך, הוא ממשיך לקיים את הבטחותיו. במלחמת ששת הימים הוא נתן לעם ישראל את ירושלים ואת יהודה ושומרון, כמו שהבטיח ביד עבדיו הנביאים. כך ארץ ישראל נותנת פריה לעם ישראל בעין יפה אחרי שהייתה שממה אלפיים שנה, בדיוק כפי שהבטיח. כך השקל הישראלי נחשב כמטבע החזק בעולם. אי אפשר להסביר את התופעה הזו אלא אם כן מבינים שה' מנהל את עולמו ולא מפקיר אותו ליד המקרה.

כל המתנות שאלוקים נתן לעם ישראל ניתנו לו בשביל להביא ברכה לכל האנושות. כך העביר אלוקים לעולם כולו דרך עם ישראל את האמונה באל אחד. את הידיעה שאדם נברא בצלם אלוקים. את החובה לעשות צדק ומשפט. את הידיעה שהעולם אחד ויהיה בעתיד מאוחד, "וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת, לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה".

בחכמה שאלוקים חנן את עם ישראל, זכה העם היהודי להביא ברכה עצומה לאנושות גם בתחום המדע והפיתוח האנושי. כמעט רבע מפרסי הנובל ניתנו לצאצאי העם היהודי על המצאותיו וגילויו בכל תחום מתחומי הפיתוח והיצירה, והכול למען האנושות כולה.

הנביאים יחזקאל וזכריה מגלים לנו כי אחרי שנבוא לארץ ישראל ונתבסס בה, ינסו עמים בעלי גאווה להילחם בדבר ה' ולפגוע בזכות עם ישראל על ארצו, לפגוע בכבודו. הנביאים הללו מספרים כי אלוקים לא ישב דומם, אלא כשם שהוא היכה את פרעה אחרי שלא שמע לאזהרותיו כך הוא יעשה לכל העמים שינסו להפריע לו לנהל את עולמו כפי שהבטיח ונשבע.

יש לכם בחירה חופשית. אתם יכולים להיות כמו המלכים ששמעו לדבר ה' והצליחו, ואתם יכולים להיות כמו פרעה שטבע עם כל חילו בים סוף. אתם יכולים להיות כמו המלך ג'ורג' החמישי שהלך עם דבר ה' והצליח, או להיות כמו עמי ערב שאוטמים את ליבם ואת עיניהם, לא רוצים לראות את מעשה ה' ולא לשמוע את דברו ונכשלים פעם אחר פעם.

הבחירה בידיכם. בפסק הדין שלכם לא תנצחו את דבר ה', אין לכם סיכוי. רק את גורלכם אתם קובעים.

בהצלחה

קטגוריה: , ,