אסור ללבוש כיפה בישראל? תלוי במה אתה עוסק. יאיר כהן צדק הוא שחקן כדורגל חרדי(?!!) שמשחק בקבוצת מכבי קביליו יפו מליגה א'. השבוע הודיע איגוד השופטים כי שחקנים חובשי כיפה לא יוכלו לחבוש אותה במהלך משחקים.

רון עמיקם, דובר מכבי קביליו יפו, הגיב להחלטה תוך כדי תמיכה מלאה בשחקן: “אנחנו לא מבינים איך יאיר כהן צדק מפריע למהלך המשחקים של הקבוצה כשהוא חובש כיפה. לא ייתכן שבמדינת היהודים יורידו כיפה מראשם של חרדים ולא חשוב מה הסיבה. מדינה שפועלת לגיוס כל בני הישיבה לצה"ל צריכה לשמור על אמונתם וגם על הרגליהם.

יאיר כהן צדק
יאיר כהן צדק והכיפה, באדיבות מכבי קביליו יפו

יש מספיק שומרי מצוות ודתיים בליגות הנמוכות וההתאחדות נותנת פריבילגיה לכך שהם ימשיכו לשחק. אין להם מסגרת אחרת, אין התאחדות אחרת ואין חוקי מדינה אחרים. מוטב יהיה כי איגוד השופטים ישקול שוב את ההחלטה שלו ולכל היותר יאפשר לדתיים לשחק במסגרת מגבלות מסוימות. כיפה זה בהחלט סממן דתי ובמדינת ישראל הדמוקרטית אסור להפלות אנשים על בסיס גזע מין ודת".

הוא הוסיף "מכבי יפו תעמוד מאחורי יאיר כהן צדק מאחורי כל החלטה שיחליט. אין לנו בעיה ללכת לבית דין משמעתי. הוא ימשיך ללכת עם כיפה, הנחיה כזאת לא נקיים, אנחנו לא נכפה עליו לשחק אחרת".

גם השרה לימור לבנת הביעה את דעתה על ההחלטה: "נדהמתי לקרוא שאיגוד השופטים פירסם היום הוראה מקוממת ופוגענית לפיה ייאסר על שחקני כדורגל לעלות לשחק כשכיפה על ראשם. כן. זה כאן במדינת ישראל. מה עלה בדעתם שם באיגוד השופטים כשהחליטו שחבישת כיפה במדינת היהודים תסומן כ״אירוע חריג״ שאף יצוין בדו״ח המשחק, ויביא להעמדת השחקן לדין משמעתי? תחשבו שבמדינה אחרת היו מקבלים החלטה כזו,איזה קול זעקה היה נשמע כאן,ובצדק! אני קוראת לאיגוד השופטים,(ובענין זה אין לי כל סמכות כשרה אלא לפנות לשכל הישר שלהם) לחזור בהם- ומהר! מהחלטה תמוהה וחמורה".

מעניין יהיה לראות כיצד יתפתחו הדברים שכן השחקן שאמור לשחק מחר הודיע כי לא ייכנע ויעלה לשחק עם כיפה כהרגלו.

קטגוריה: