חברת ESET יצרנית האנטי וירוס NOD32 מתריעה כי בימים האחרונים מסתובבת בפייסבוק הודעה מפוקפקת ודרמטית במיוחד שלפיה חברה משותפת שלכם ושל האדם ממנו קיבלתם את ההודעה, שמה קץ לחייה בפתאומיות. ההודעה מכילה קישור שכביכול יעביר אתכם לידיעה חדשותית אודות המקרה.

להודעה מצורף קישור מקוצר שלחיצה עליו שולחת את הגולש לדף פרסומת כביכול, מאותו הסוג שאנחנו רגילים לראות כשאנחנו גולשים ברשת, עם לחצן ה"דלג" מעל הפרסומת. כדי לנסות להראות אמין יותר, דף הפרסומת אף מציג את הלוגו של אתר מאקו בלשונית הדף.

אך אם תלחצו על כפתור ה"דלג" תראו שבעצם לא קורה שום דבר, או לפחות כך זה נראה. למעשה, לחיצה על כפתור ה"דלג" רשמה אתכם כ"עוקבים" אחר דף פייסבוק של משתמש פרטי. כפי שתוכלו לראות בתמונה למטה, לאותו דף פייסבוק יש מעל ל 17 אלף עוקבים, אך מבירור שעשינו עם כמה מאותם עוקבים התגלה שאין הם ידעו כלל שהם עוקבים אחר אותו משתמש ואחד מהם אפילו אמר לנו: "באמת התחלתי לראות פרסומים שלו בפיד שלי ולא הבנתי מאיפה זה הגיע".

על מנת לגלות אם גם אתם עוקבים אחר פרופילים או דפי פייסבוק אחרים ללא ידיעתכם כנסו לעמוד החברים בפרופיל הפייסבוק שלכם ותחת הלשוניתFollowing תוכלו לצפות בכל האנשים או החברות להם עשיתם follow. אם גיליתם שאתם עוקבים אחר דף פייסבוק כלשהו בניגוד לרצונכם, תוכלו בקלות לבטל את ההרשמה על ידי כניסה לאותו הדף ולחיצה על כפתור ה following שנמצא בצדה הימיני של תמונת הרקע.

בכל מקרה מומלץ תמיד לחשוב פעמיים לפני שאתם לוחצים על קישור כלשהו בפייסבוק, אפילו אם הוא הגיע ממישהו שאתם מכירים, ולהיזהר במיוחד כאשר מדובר בלינקים לחדשות סנסציוניות או מזעזעות לפני שווידאתם ב 100 אחוז שהלינק הגיע ממקור מהימן ושהוא לא זדוני.

קטגוריה:

תגיות: , ,