שר החוץ קרי ביקש אתמול מראש הממשלה וכן מאבו מאזן יו"ר הרשות הפלשתינית לשלוח את הנציגות הבכירה שלהם למשא ומתן שיתחיל הערב בארצות הברית השיחות אמורות להיפתח באירוע חגיגי וארוחת ערב משותפת. ישראל שיגרה את שרת המשפטים, ציפי לבני ואת את היועץ מולכו יצחק, וברשות הפלשתינית שיגרו את נביל אבו רודיינה מאנשי אבו מאזן ונאמנו ודוברו וכן את סעאב עריקאת ומוחמד שטאייה

לבני הדגישה שהיא מאמינה בסיכוי המהלך להוביל להתקדמות במגעים בין הצדדים ולהישגים ממשיים, אך הוסיפה כי היא מודעת לקשיים ומקווה שתהיה התחלה של רצון טוב ושל אמון הדדי. עוד אמרה כי האינטרס הישראלי-ביטחוני והיהודי-דמוקרטי מחייב למצות כל אפשרות להגיע להסדר.

העיתון הפלשתיני "אל-אייאם" דיווח אתמול כי בהזמנה הרשמית לשיחות מצד ארצות הברית לישראל ולפלשתינים ייכתב כי מטרת המשא-ומתן היא מימוש פתרון של שתי מדינות על בסיס קווי 67', עם הסכמה על חילופי שטחים. על-פי הדיווח, לא יוכלו הצדדים להתנגד לנוסח ההזמנה.

אתמול החליטה הממשלה, ברוב של 13 שרים מול 7 ו-2 מתנגדים, לשחרר 104 אסירים ביטחוניים פלשתינים ובכך למעשה יוכלו הצדדים להתחיל במשא ומתן כאשר הוסר המכשול שהיה מונע מהפלשתינים לבוא.

קטגוריה:

תגיות: ,