גורמים בציבור הספרדי המקורבים לרב הראשי לשעבר, הרב שלמה עמר וביניהם המקובל, הרב בניהו שמואלי, עושים בימים אלו מאמצים גדולים להפגיש בין מרן הרב עובדיה יוסף ולבין הרב עמר על מנת לקרב בין הצדדים ולהביא לסולחה.

כזכור, הרב עמר תמך במועמדותו של הרב ציון בוארון למשרת הרב הראשי הספרדי, ובכך יצא למעשה בגלוי נגד דעתו של הרב עובדיה שהורה לאנשיו להצביע לרב יצחק יוסף, שאכן נבחר לבסוף למשרה הרמה.

היחסים המתוחים בן הרב עמר לבין ביתו של הרב עובדיה ברחוב הקבלן ידעו בחודשים האחרונים במהלך מערכת הבחירות לרבנות שפל חסר תקדים, ואף לא אפשרו לרב עמר להגיע לביתו של מרן הרב עובדיה כדי להיפגש עמו.

הראיונות לעיתונות של נאמניו של הרב עמר כנגד יו"ר ש"ס אריה דרעי וכן נגד הרב משה יוסף ויהודית יוסף הביאו את הסכסוך בין הצדדים לשיאים חדשים ונראה היה כי לבסוף "יזכה" הרב עמר לדברים ברורים נגדו במהלך השיעור השבועי של מרן.

מכתבו של הרב בוארון נגד דרעי שאפילו אם הרב עמר ימחל לו, לא ימחלו לו בשמיים על חילול השם שעשה , הוסיף שמן למדורה שהייתה גבוהה גם כך. כמו כן, כתבות בעיתון מעריב לפיהם הרב יצחק יוסף תקף חריפות את הרב עמר וכינה אותו "כופר בטובת חברו" הגדילו את הפער בין הצדדים וליבו את אש המחלוקת.

יצוין, כי הרב עמר והרב יצחק יוסף הם מחותנים אך בחודשים האחרונים לא היה כל קשר בין השניים, גם הברכות כמקובל לרב יצחק יוסף לאחר היבחרו בוששו לבוא מצדו של הרב עמר.

כעת מנסים הגורמים קודם כל ליישר את ההדורים בין שני הגדולים, ולאחר מכן גם עם אריה דרעי ועם עוד גורמים בכירים נוספים בסביבתו של הרב עובדיה.  על אף סיכויי המהלך נראה כי  שום דבר לא יחזור להיות כפי שהיה לפני הבחירות לרבנות.

קטגוריה:

תגיות: ,