נושא פולארד מככב בכותרות של השבוע האחרון לאחר פרסום עניין ההאזנות האמריקאיות לראש הממשלה דרשו אנשים רבים במערכת הפוליטית לתבוע מארה"ב את שחרורו של פולארד שנמצא בעוון דומה ואף פחות ממנו 29 שנה בכלא הפדראלי.

101 חכי"ם חתמו היום על מכתב לאובמה ובו הם קוראים לשחרר את פולארד. נתניהו עצמו נפגש אתמול עם אשתו של פולארד, "נפגשתי היום עם אסתר פולארד ועדכנתי אותה במאמצים הבלתי פוסקים שאנו עושים כדי לשחרר את יונתן. מזמן כבר היה צריך לשחרר אותו. אני חושב שהדבר הזה מובן לכולם כאן ואני מאמין שהוא גם מובן לקהלים הולכים וגדלים בארצות הברית" אמר נתניהו.

אלא שמתברר שהאמריקאים לא בהכרח חושבים כך, למרות דבריהם של בכירים אמריקאים רבים כתת-שר ההגנה לשעבר של ארצות הברית, ד"ר לורנס קורב ומי שהיה אז ראש המודיעין, שולץ שאמרו שפולארד הוענש יתר על המידה, אתמול אמר בכיר אמריקאי אחר סטיוארט בייקר, בכיר ביטחוני לשעבר בממשל ג'ורג' בוש הבן, את דרישת ישראל לשחרר את המרגל ג'ונתן פולארד.

"ישראל הגיעה לרמות חדשות של חוצפה", תקף בייקר, ששימש כבכיר במחלקה לביטחון המולדת בארה"ב. "ההתנהגות של ישראל, בבקשה להפסיק את הריגול האמריקני אחריה ובמקביל לבקש לשחרר את מי שריגל אחר ארה"ב, זו צביעות לשמה", האשים בייקר.

מאסרו הארוך של פולארד אינו הגיוני שכן אנשים שעברו עברות דומות קיבלו בין 5-7 שנים בלבד ואילו הוא נמק בכלא 29 שנה. בנוסף, מצבו הבריאותי אינו תקין והשהיה בכלא מחמירה אותו מאד. בישראל מקווים שהלחץ ישא פרי למרות שכרגע זה נראה שלא ההיגיון יהיה זה שישחרר את פולארד.

קטגוריה:

תגיות: , ,