יו"ר יש עתיד ושר האוצר, יאיר לפיד, התייחס היום בישיבת סיעתו לקיצוץ בשכרם של נבחרי הציבורי. "בקשתי להביא קיצוץ של 10% בשכרם של נבחרי הציבור וזה נפל. בימים אלו, שמעמד הביניים לא גומר את החודש זו לא העת הראויה שנבחרי הציבור יעלו את שכרם. אומרים לנו כל הזמן שזה בלתי אפשרי מפני ששכר השרים צמוד לשכרם של השופטים, אני אומר אז בואו נשנה את זה. זה לא כתוב בתנ"ך".

אמרה זו היא חץ מושחז נוסף שיורה לפיד לכיון ראש הממשלה, אחר שהפיל כמעט את הממשלה בשביל למנוע בשבוע שעבר, את בניית מעונו החדש של ראש הממשלה וקניית מטוס שישמש את ראש הממשלה והנשיא.

בעקבות הדברים תקפו בכירים בליכוד ומקורבים לראש הממשלה במילים חריפות את שותפם הבכיר לממשלה.

לטענתם, הקואליציה לא יכולה להמשיך להתנהל בצורה הזו. "ההתנהגות של לפיד היא התנהגות של גנון", האשימו. "לא עושים דבר כזה, לנתניהו יש אמנם עצבי ברזל והרבה סבלנות, אבל בסוף גם לו יימאס מהסיפור וההתנהלות הזו".

דרישת ראש הממשלה הייתה לבחון בצורה מקצועית אפשרות לרכישת מטוס שישמש באופן קבוע את ראש הממשלה ואת נשיא המדינה בנסיעותיהם לחו"ל, ובכך לחסוך את העלויות הרבות בשכירת מטוס, והממצאים שהוצגו שבתוך 4-5 ההשקעה תחזור לאור החיסכון בשכירויות. כמו כן את ההחלטה לבחון הקמה עתידית של מעון חדש לראש הממשלה (החלטה שגם אם תיושם, ככל הנראה תהיה לאחר כהונתו של נתניהו).

האיום של אותם בכירים הוא ברור וממוקד - לפיד ומפלגתו לא יוכלו להישאר לאורך זמן בקואליציה כשהם מתנהלים בצורה כזו, וכעת נראה שלפיד רק ממשיך להגדיש את העיסה..

"אם הם חושבים שניתן להמשיך ככה לאורך זמן אז הם טועים", הבהירו בסביבת נתניהו. "הסיפור האחרון עם המטוס והמעון כבר היה ירידה לשפל המדרגה, גם עבור יש עתיד. יש דברים שלא עושים בתוך ממשלה אחד לשני".

"זה לא רק הסיבוב התקשורתי שניסו לעשות על גבו של נתניהו", הסבירו . "זה הרצון הזה לחפש להשפיל בכל הזדמנות את ראש הממשלה".

נראה כי לפיד חושב שיוכל על גבו של נתניהו לשוות לעצמו מראה שדואג לשכבות החלשות אך אלו שמשלמים את החשבונות וחשים את הגזרות בכיסם לא ישכחו כל כך מהר מי אחראי.

קטגוריה: