אירוע מטריד במיוחד אירע הצהריים בבת ים. באוטובוס קו 240 שנוסע מבני ברק לבת ים. נוסעת העירה את תשומת ליבו של הנהג שיש תיק חשוד מאחורי הדלת האחורית. הנהג פעל בהתאם לנוהלים, עצר את האוטובוס, ומיד הוריד את הנוסעים. לאחר מכן ראה הנהג כי נוסע מנסה לשחק עם הריץ׳ רץ׳ של התיק, חזר לאוטובוס והוריד את הנוסע ואז האוטובוס התפוצץ. בנס לא היו נפגעים באירוע שיכל להפוך בקלות למרחץ דמים נורא.

המשטרה עדיין חוקרת מה המניע למעשה והאם מדובר באירוע על רקע פלילי או חבלני. כרגע הכיוון שמנחה את החקירה כי מדובר באירוע לאומני מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו, קיים הערכת מצב בעקבות הפיצוץ באוטובוס היום בבת ים, והנחה להגביר את נוכחות השוטרים בריכוזי קהל בכל רחבי הארץ.

שר החוץ, אביגדור ליברמן כתב בדף הפייסבוק שלו: "ניסיון הפיגוע היום באוטובוס בבת-ים הוא תזכורת, שלמרבה המזל נגמרה בשלום, שהטרור שמאיים עלינו אינו נח אף פעם.

"התקופות השקטות" שאנו נהנים מהן הן תודות לעבודת הסיכול החשובה שעושים כל גופי הביטחון, כל הזמן, ולא משום שהטרוריסטים לקחו פסק זמן בגלל משא ומתן מדיני או מכל סיבה אחרת.

היום הייתה זו ערנותו של אזרח ותושייתו של הנהג שהצילו את המצב, אבל חובה לזכור תמיד שהאויבים שרוצים לפגוע בנו ימשיכו לנסות לעשות זאת ועל כולנו להמשיך ולעמוד על המשמר, גם כמדינאים וגם כנוסעים באוטובוס"

בת ים פיצוץ

תמונות: דוברות המשטרה

קטגוריה: