בית הדין המיוחד בקריה אישר את הסדר הטיעון בין הפרקליטות הצבאית לסא"ל שלום אייזנר שהיה סמח"ט הבקעה ותקף אנרכיסט דני וחבט בו עם נשקו. בתחילה היה נראה כי אייזנר יודח מתפקידו אך על פי ההסדר שתוכנו פורסם השבוע, יודה אייזנר בהתנהגות בלתי הולמת, ויאלץ לבצע עבודות שירות במשך כחודשיים. בנוסף יסיים אייזנר את שרותו הצבאי בעקבות האירוע, וזאת בגיל הפרישה המינימאלי מהצבא אך זה לא יוגדר כהדחה.

כזכור, לפני כשנה וחצי הואשם אייזנר בהכאת חמישה אנרכיסטים וערבים באמצעות נשקו וידיו, בעת שערכו מסע אופניים בבקעה ללא אישור על ידי צה"ל. בסרטון שהופץ ברשת נראה אייזנר מכה באמצעות נשקו פעיל דני. בעקבות האירוע החליט אלוף פיקוד מרכז ניצן אלון להשהות את אייזנר מתפקידו.

הסרטון המוצג כאן הינו חלונית מוטמעת מתוך אתר האינטרנט יוטיוב. זכויות היוצרים בתוכן שייכות ליוצר התוכן. קישור קרדיט למקור התוכן: לחיצה כאן

מהתחקיר עלה כי מפקד חטיבת בקעת הירדן, אלוף-משנה נוחי מנדל, שהיה בחופשה בזמן התקרית, הנחה את הכוחות בשטח להזעיק את המשטרה, כדי שתפנה את כביש 90 מפעילי השמאל שגדשו אותו. סגנו, אייזנר, העדיף לפנות את הכביש בעצמו, ובעקבות החלטתו השגוי התפתחה התקרית האלימה.

לאחר האירוע פורסם בעיתון מקור ראשון כי אייזנר סיפר למתפללי בית הכנסת שלו כי שנה קודם לאירוע אירע מקרה דומה בו תקף פעילי ימין. "אז קיבלתי על כך 'צל"ש' וכמובן תמיכה וגיבוי וגב מהצבא על ההתנהלות שלי", אמר אייזנר לחבריו. גם אז היה מדובר במסע אופניים אבל של פעילי הימין.

קטגוריה: