לקראת סוף השנה האזרחית, מתפרסמים הרבה נתונים נחמדים חלקם כדאי שנדע לקראת השנה החדשה. אתר יאהו האמריקאי, בדק ופרסם את 7 העבודות המבטיחות: דהיינו הנצרכות , הרווחיות והכדאיות, בהתבסס על תחזיות משרד העבודה האמריקאי לגידול משרות עד 2020.

אי אפשר להגיד שהתוצאות הדהימו אותנו, אבל עדיין יש בהם הפתעה מסוימת. אמנם לא מדובר (עדיין) בשוק העבודה הישראלי, אולם רוב המשרות שצפויות להיות המבוקשות ביותר בארה"ב מצביעות על מגמות שרלוונטיות גם לישראל.

1. המשרה המבטיחה ביותר הנה מומחה בתחום יחסי הציבור

לאור ריבוי פלטפורמות השיווק באינטרנט וחדירתן לכל רגע בחיינו באמצעות הסמארטפון ובראשן רשתות חברתיות כמו פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם וטאמבלר ואתרי וידאו כמו יוטיוב. שיעור הגידול הצפוי של המשרה עד 2020 עומד על 23%, לפי נתוני הממשל. "בעולם של מדיה חברתית, ההבדל בין רבעון שיא עבור חברה לבין רבעון גרוע יכול להיות תלוי בטיב יחסי הציבור שלה", אמר ליאהו פיל דאן, נשיא חברת השיווק הטכנולוגי סינאפסה סרוויסז.

ההשכלה הנדרשת למשרות מסוג זה היא תואר ראשון ביחסי ציבור, תקשורת, מנהל עסקים, ועיתונות.

2. מנהל/ת מסד נתונים

שיעור גידול צפוי עד 2020: 31%; נימוק: עליית חברות ה-BIG DATA; השכלה נדרשת: תואר ראשון בהנדסת תוכנה.

3. מהנדס/ת קידוחי נפט

שיעור גידול צפוי: 17%; נימוק: שגשוג תעשיית הפצלים, שכר התחלתי של 90 אלף דולר; השכלה נדרשת: תואר ראשון בהנדסה, בעדיפות להנדסת נפט.

4. מפתח/ת תוכנה

שיעור גידול צפוי: 30%; נימוק: ביקוש גובר בעידן הטכנולוגיה; השכלה נדרשת: תואר ראשון במדעי המחשב, הנדסת תוכנה או תחום קרוב, כולל תואר במתמטיקה.

5. מנהל/ת שירותים רפואיים

שיעור גידול צפוי: 22%; נימוק: השלכות רפורמת הבריאות בארה"ב; השכלה נדרשת: תואר ראשון בניהול שירותי בריאות, ובמקרים רבים גם תואר שני בתחום זה, או במנהל עסקים ומדיניות ציבורית.

6. מורה בבית ספר יסודי

שיעור גידול צפוי: 17%; נימוק: פרישה של מורים ותיקים רבים תותיר חלל גדול לדור צעיר; השכלה נדרשת: תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה.

7. יועץ/ת פיננסים למשקי בית

שיעור גידול צפוי: 32%; נימוק: מגמת תכנון מוקדם של תכניות פנסיה והגברת מודעות לניהול פיננסי שוטף; השכלה נדרשת: תואר ראשון, לרוב בפיננסים, כלכלה, ראיית חשבון, מנהל עסקים, מתמטיקה ומשפטים.

קטגוריה: