אלפי אזרחים חולצו במהלך הלילה מהכניסות לירושלים, "במשך שעות עמדנו חסרי אונים ברכבים כאשר אנו לא יכולים לזוז ושום גורם לא המשטרה ולא הצבא ולא עיריית ירושלים לא התייחסו ולא חילצו אותנו הרגשנו ממש באפיסת כוחות" תיאר השדרן דוד חכם שנתקע ברכבו בכביש 443.

חכם מתאר בדף הפייסבוק שלו את אשר התרחש במהלך הלילה הלבן והקפוא:

"שלוש וחצי הביתה הגעתי הביתה (תודות רבות לאבי רוזן. ולחיים ויינגרטן מזק"א שהגיע במסירות נפש לחלץ אותי הביתה), את הרכב השארתי זרוק באמצע הכביש כמובן, 20 טלפונים למשטרת ישראל שזרקו אותי מאחד לשני, 10 טלפונים לעיירת ירושלים. התובנות שלי הם אלו: 1. מכל הפקה פאקה של ראשי המדינה יש רק פוזה, 2. מדינה שלא יודעת להתמודד עם שלג צריכה לתת דין וחשבון מלא ומיידי לאזרחים לרבות ראש הממשלה השרים ויו"ר הוועדה למוכנות העורף 3. עכשיו אני לגמרי מבין את אובמה שעצר את נתניהו מלתקוף את איראן, עיזבו אותכם מהכל המדינה לא יודעת להתמודד עם שלג תחשבו טוב טוב מה היה קורה אם נתניהו היה מחליט לתקוף באיראן... ואחרי הכל יש לנו ארץ חלב ודבש עם אזרחים ישרים טובים ונפלאים, וועדת חקירה דחופה חייבת לקום ובהקדם!".

החזאי התורן מבהיר, כי השלג יימשך בירושלים וכי צפוי עוד גל בכניסת השבת עד לשעות הבוקר. אחר כך ייחלש השלג והגשם.
בינתיים ירושלים ממש במצור, השלג שנערם לגובה שיא של חצי מטר יצר מחסור בחלות וחלב. אנשים שלא התארגנו מאמש תקועים ללא חלות וללא חלב ומוצרים לשבת ואיחוד הצלה הודיע על חלוקת חלות בבית הארגון בשרי ישראל 6. כוחות הצלה וארגוני מתנדבים מסייעים לתושבי ירושלים ולאלו שתקועים במתחם שהוקם בבנייני האומה שם גם נולדו במהלך היום 18 תינוקות כשאמותיהם לא יכלו להגיע לבית החולים.

רוב שכונות ירושלים היו ללא חשמל מאמש בחצות עד שעות הבוקר,ישנם עדיין שכונות שלמות ללא אספקת חשמל. כוחות ההצלה והביטחון מבקשים שהתושבים לא יעזו לצאת ברכבים מהבתים.

תגובות לסערה נשמעו גם במערכת הפוליטית, אריה דרעי, יושב ראש ש"ס, המשיך לתקוף את ראש הממשלה והטיל את האשמה עליו בכל מה שקשור לקריסת המערכות בסופה. מחאה נשמעה גם על העובדה שלצורך שיירתו של מזכיר המדינה האמריקאי, ג'ון קרי, נלקחו מפלסות רבות ובכך נפגעו האזרחים הפשוטים שנשארו תקועים בשלג.

קטגוריה:

תגיות: