סביר להניח שרבים מכם ראו את הפייסבוק שלהם הופך לשחור צהוב בצורת שווה ותמהו מה קרה... מי שעומד מאחורי המחאה הוא פרויקט "דוסים" שהחליט להרים את הכפפה ולמחות על דבריה של שרת המשפטים לבני השבוע בכנסת כנגד חוק שוויון בעבודה לחרדים.

במהלך דיון במליאת הכנסת אמרה השרה, "אני הולכת להגיד את האמת כפי שאני מבינה אותה. אין מספיק חרדים בשוק העבודה, אבל אני חושבת שזה תלוי בכם ולא רק בנו... ולכן, מהסיבה זאת, הניסיון לייצג את עצמכם כמיעוט מופלה שמבקש לקבל עדיפות בקבלה לעבודה למרות שאינכם מוכנים לקחת על עצמכם את כל החובות שכל אזרח במדינת ישראל צריך לקחת על עצמו, זאת בעיני צביעות; ולא הטענות שלך כלפינו.

"הרעיון הזה, שבו קבוצה שאיננה מופלית בגין היותה קבוצה, כמו מיעוט ערבי, כמו בני העדה האתיופית במדינת ישראל, כמו נכים ובעלי מוגבלויות – שאלה רוצים להשתלב, אלה עושים את הכול על מנת להשתלב, אבל לצערי הרב הם נדחים מופלים לרעה. אתם אינכם מופלים לרעה"

דבריה המקוממים להפליא של לבני באים בניגוד לדעת המומחים של מכון ירושלים לחקר ישראל, החוקרים רעות מרציאנו וד"ר דן קאופמן שפרסמו כי "גילינו שבוגרים חרדים זכו להיקפים נמוכים יותר של מענה (כלשהו) משוק העבודה, בתגובה לשליחת קורות חיים. הבדלים אלו נמצאו מובהקים במבחנים סטטיסטיים שנערכו עבורם. כמו כן נמצא כי הבוגרים החרדים זומנו, בממוצע, לפחות ראיונות עבודה לעומת הבוגרים הלא-חרדים. בנוסף, נמצא כי משך זמן חיפוש העבודה של הבוגרים החרדים - 6.6 חודשים בממוצע, היה ארוך יותר בהשוואה למחפשי עבודה בוגרי אותם מוסדות שאינם חרדים - 4.6 בממוצע".

מארגני הקמפיין מציינים כי הצבעים שנבחרו צהוב ולבן מסמלים את ההפך משחור שמופיע אף הוא בסמל וכמובן צורת "שווה" שפונה לרצון הבסיסי לשוויון שלא מתקיים במדינת ישראל ככל שזה קשור לחרדים. עד עתה מאות ביניהם אנשי תקשורת משפיעים, שינו את תמונת הפרופיל שלהם לסמל המחאה, כולל דף הפייסבוק של "כל האמת". אנו שמחים לשתף פעולה עם היוזמה הברוכה שבאה להזכיר שאם משפט כזה היה נאמר על הציבור הערבי, לדוגמה, זה לא היה עובר בשקט...

קטגוריה:

תגיות: ,