בעקבות תחזית מזג האוויר הצופה אפשרות של ירידת שלגים בצפון הארץ ואולי אף בבירה החל מהלילה ועד ליום שישי, נערכים בארגון 'איחוד הצלה' להמשך פעילות רציפה למרות הקשיים והשיבושים בנתיבי התחבורה.

במידה ואכן ירד שלג באזור הצפון ובירושלים וכתוצאה מכך הכבישים ייחסמו, פעילות 'הצלת החיים' של מתנדבי הארגון תימשך בסיוע רכבי השטח השונים של הארגון, וכן עם שרשראות בגלגלי רכבי המתנדבים.

מוקד 1221 של 'איחוד הצלה' יפעל במתכונת חירום, ובארגון קוראים לציבור להזעיק במיידי את המתנדבים במקרי חירום דרך מוקד החירום של איחוד הצלה 1221 מכל טלפון, בכדי להזניק את המתנדבים שממוקמים באזורכם, וזאת עקב הקושי בהגעת כוחות החירום במידה והצירים חסומים, וכידוע לעיתים בהצלת חיים כל רגע יכול להיות קריטי".

לצורך ההיערכות למבצע הקרוב במידה ואכן ירד השלג, נקראו אמש מתנדבי "איחוד הצלה" מכל הארץ ואזרחים שברשותם רכבי שטח, ג'יפים, רכבים בעלי הנעה קדמית, רכבים משורשרים ורכבי חילוץ להירשם במשרדי הארגון (02-5002020) לצורך שיבוצם במשמרות לסייע במקרי חירום.

בנוסף, אגף הרפואה של "איחוד הצלה" בשירות לציבור עם כמה הנחיות לסופה הקרבה. עקב הקור העז יש להיזהר מכוויות קור.

כוויות קור היא פגיעה ברקמות הגוף המתבטאת בצלקת ואף עלולה להגיע למצב נמק, הנובעת מחשיפה לקור קיצוני. האיברים הראשונים הלוקים לרוב בכוויות קור הם האיברים הבולטים והמרוחקים: האף, האוזניים והאצבעות.

כוויית קור עלולה לגרום לאיבוד אותם איברים. בטמפרטורה נמוכה מ-15° מוצרים כלי דם קרובים לעור, במטרה לשמור על חום גוף כללי.

הקור העז עלול להביא עימו תחלואי חורף מסוגים שונים. אחד מהם הוא ההיפותרמיה, ירידת חום הגוף עד לטמפרטורה הגורמת לנזקים גופניים ואף יותר מזה..

היפותרמיה היא מצב של ירידת חום הגוף מתחת ל-35 מעלות צלזיוס, העלולה להביא במקרים מסוימים אף למוות.

היפותרמיה נחלקת לשני מצבים עיקריים: הראשון הוא מצב בו נגרמת ירידה בחום הגוף בשל שהיה בתנאי מזג אוויר קרים באופן קיצוני.מצב נוסף של היפותרמיה הוא כאשר נגרמת ירידה בחום הגוף עקב זיהום פנימי, מחלה כלשהי או נטילת כדורים המשפיעים על מרכז ויסות החום בגוף במידה וישנו חשש ל'היפותרמיה' יש לפנות למוקד החירום של איחוד הצלה 1221 מכל טלפון, להעביר את הנפגע למקום חם ונעים ולעטוף אותו עד להגעת כוחות ההצלה..

קטגוריה: