שר הכלכלה נפתלי בנט מצליח כרגיל למשוך את תשומת הלב עם עוד פוסט מחייך ומושקע בדף הפייסבוק שלו. הפעם הוא התמודד עם כתבת וואלה שתקפה אותו על מסעותיו הרבים בחו"ל:

נחתתי לפני מספר דקות מביקור עבודה באינדונזיה ובאוסטרליה. ואני רואה כותרת ראשית (!) בוואלה שם מספרים ש"בנט טייל בעולם על חשבון משלם המסים יותר מכל שר אחר". "השר המעופף".
הם אפילו הכינו סרטון יפה כדי ללעוג לעבודתי:

הסרטון המוצג כאן הינו חלונית מוטמעת מתוך אתר האינטרנט יוטיוב. זכויות היוצרים בתוכן שייכות ליוצר התוכן. קישור קרדיט למקור התוכן: לחיצה כאן

נכון. הגיוני. בשביל זה הלכתי לפוליטיקה. בשביל "לטייל בעולם על חשבונכם". כי חסר לי כסף לאחר מכירת החברה שלי ב145 מיליון דולר, ולא יכולתי לממן זאת בעצמי.

על כך כתב אריק איינשטיין את "עיתונאי קטן שלי".

עורכי וואלה, בוא אספר לכם:
באינדונזיה (המדינה האיסלמית הגדולה בעולם, שם לא ביקר שר ישראלי מזה 13 שנה) פגשתי עשרות שרי מסחר וכלכלה מהעולם, במסגרת הWTO. קידמנו הסכמי סחר עם מדינות מפתיעות שאיני יכול עדיין לפרסם.
קידמנו הסכמי שת"פ במחקר ופיתוח מול מדינות במזרח--כפי שהבטחתי. כדי שבעתיד לא נהיה תלויים באיחוד האירופי כ"כ. המאבטחים שלי כמעט קרסו מקצב הפגישות הרצחני, ואמרו לי שהם לא זוכרים ביקור אינטנסיבי כל-כך. ובסוף, גם נחתם הסכם הסחר ההיסטורי של הWTO (לא, לא בזכותנו, אך היינו גם מעורבים).

נאמתי בפני 157 שרי כלכלה בעולם (!!), כולל מדינות ערביות שאין לנו קשרים דיפלומטיים עימם.
ראו נאום - תיראו על מה דיברתי (רמז: לא על הסכסוך הישראלי-פלסטיני...)

הסרטון המוצג כאן הינו חלונית מוטמעת מתוך אתר האינטרנט יוטיוב. זכויות היוצרים בתוכן שייכות ליוצר התוכן. קישור קרדיט למקור התוכן: לחיצה כאן

באוסטרליה (ישר משדה התעופה) פגשתי את ראש הממשלה טוני אבוט, שמדינתו יושבת במועצת הביטחון של האו"ם, ועומדת בראש וועדת הסנקציות מול איראן (!). זו הייתה פגישה חשובה ביותר, מכיון שראש ממשלת אוסטרליה טרם פגש שר ישראלי כלשהו מאז היבחרו, ויש לאוסטרליה משקל גדול להמשך המערכה האיראנית, בעוד ששה חודשים כשתסתיים תקופת הסכם הביניים.

המאמץ הזה התווסף לבליץ הסברה שערכתי בנושא האיראני, דוגמא אחת היא הראיון ב-CNN עם המטבע מירושלים (אגב, אחרי הסרטון הזה וואלה מצאו לנכון לפרסם ש... עברתי על חוק העתיקות).

אחר כך פגשתי עשרות אנשי עסקים ומשקיעים אוסטרלים וחיברתי אותם לנספחת הכלכלית שלנו באוסטרליה, ופעלתי לשכנעם להשקיע בכלכלה הישראלית. בשבת, ערכתי שש הרצאות שונות לקהילה היהודית במלבורן. בבתי הכנסת, בסניף בני-עקיבא ובכנסים שונים. לעניין זה, מותר "לעבוד" בשבת... כשר לענייני תפוצות אני אחראי לחזק את הקשר בינינו לבין קהילות יהודיות בעולם, ולשמור על יהדותם.

כך גם היה בהודו ובסין. הגדרתי מטרה לאומית לפתוח את השוק מזרחה, וכך אני פועל. בכלל, יש מקומות יותר תיירותיים ממומביי ודלהי ואף בייג'ינג.
לסיכום, אחיי ואחיותיי--אמשיך לעבוד מאד קשה בשבילכם, גם אם התקשורת תבקר אותי על "טיוליי" על חשבונכם.

אינני נהנה במיוחד להיפרד ממשפחתי ולטוס למקומות נידחים בעולם (כיזם הייטק נאלצתי להיעדר עשרות פעמים בשנה, ושבעתי). אני גם לא מתלונן. זו משימתי, וזה תפקידי. אני מבטיח להמשיך לעשות מה שטוב לעם ישראל, ולא להיות מושפע מכותרות עיתונים. אם צריך לטוס, אטוס. כמה שצריך.
לא אתן לעיתונאים קטנים לעצור אותי מלפעול למענכם.
שכחו מזה.
הגעתי כרגע הביתה משדה התעופה. ברוך השם, הספקתי לראות את ארבעת ילדיי.
אני הולך להתקלח עכשיו, כי יש עוד יום עבודה לפניי", סיים בנט.

כעיתונאי חרדי אני חלוק רבות על דעותיו של "האח" נפתלי אך מי שיטען שהבחור לא עובד הוא פשוט שקרן או גרוע מכך חסר כל דעה... כמי שעוקב אחרי בנט בחודשים האחרונים האיש לא מפסיק לפעול בנושאים רבים ומגוונים שקשורים למשרדו וכנראה שהבשורות האמיתיות לצרכן הישראלי יגיעו בקדנציה הזו ממשרדו של בנט ולא משום משרד אחר. בנט פועל למען הורדת מחירי המזון ומחירי מוצרים נוספים והוא משמש כ"כחלון" של הכנסת הזאת. גם ב"וואלה" מודעים שנסיעותיו של השר הוקדשו כמעט לחלוטין לענייני עבודה כפי שהסרטון שיצרו מראה בעצמו... ובנימה אישית נפתלי נותר לך רק להקשיב לכמה רבנים או לפחות לאיזה רב אמתי אחד ואני בטוח שהבית שלך יוכל להיות גם בית של יהודים.

בתמונה: בנט בישראל... בנאום המלפפון המפורסם

קטגוריה: