כל המערכות בישראל נערכות לסופת מזג האוויר שצפויה בסוף השבוע הקרוב כשכולם משתדלים להיות אלו שהתריעו ולא להיתפס כמזניחים את שלום וביטחון הציבור. סופות כאלו מגיעות כל שנה כמעט ולא מדובר בסופה סיבירית למי שחושש.. התקשורת שמחה לייצר כותרות מרעישות (סופה מגיעה מרוסיה) והקוראים שניזונים מהם נדבקים בהיסטריה ובציפייה ללבן הזה שאולי יחבק את ירושלים.

בכדי להיות חלק מהחגיגה... אספנו בעבורכם גם חלק מההוראות לקראת "הקוטב הצפוני" שכבר מגיע אלינו בצעדי קרח ענקיים...

מאגף התנועה של המשטרה נמסר כי לקראת מזג האוויר הסוער הצפוי בימים הקרובים, נערך אגף התנועה בכוחות מתוגברים למתן שירות וסיוע לציבור משתמשי הדרך. מניסיון העבר ניתן לצפות לחסימת צירים מרכזיים ברחבי הארץ כתוצאה משיטפונות, קריסת עצים ופגיעה בתשתיות, בין היתר, אמצעי תמרור ורמזורים.

לפיכך, ציבור הנהגים מתבקש להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך ומזג האוויר, להימנע מכבישים בהם יש הצפה, להדליק אורות, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה. אגף התנועה קורא לציבור משתמשי הדרך להסתייע במוקדי 100 ולהיות קשובים לאמצעי התקשורת אשר יקבלו ממוקד אגף התנועה מידע שוטף ועדכני באשר למצב הכבישים והתנועה בהם, תוך המלצות לדרכים חלופיות.

הערכות נמל התעופה בן גוריון למזג האוויר הסוער הצפוי להיכנס הלילה לישראל. מנהל נתב"ג, מר שמואל זכאי, סיים הערכת מצב עם המערך המבצעי האווירי והקרקעי המטפל בטיסות, במטוסים ובנוסעים. "המשימה שלנו היא בטיחות העובדים, הנוסעים והמטוסים ובעיקר להוציא את הטיסות בבטיחות מרבית ולוודא שהנוסעים מגיעים לטיסותיהם בבטחה". מהערב צפויה להיכנס למרחב האווירי של ישראל חזית מזג אוויר קיצונית שתחילתה הערב בכמויות גשם גבוהות (עד למאה מ"מ גשם) ורוחות חזקות של עד 40 קשר. שיאה של המערכת צפויה החל ממחר בשעות הצהריים. כתוצאה מתחזית מזג האוויר והרוחות המערביות, דרום מערביות הנחיתות וההמראות ירווחו וכולן תבוצענה על מסלול 26.
הנחיות לתעבורה האווירית הועברו לחברות התעופה ונעשה תאום עם היורו - קונטרול כדי ליצור גמישות בהמראות היוצאות מאירופה.במהלך הסערה יתכנו עיכובים ואיחורים בהמראות ובנחיתות ולמרות זאת אנו קוראים לציבור הנוסעים להגיע לשדה התעופה מוקדם ככל הניתן תוך התחשבות במזג האוויר ולהתאים את נסיעתם בתנאי הדרך ובבטחה (חסימות, הצפה של אילון וכו'). צוותים מתוגברים יעמדובכוננות בשדה התעופה לטפל בנוסעים ובמטוסים. מנהל נתב"ג הנחה את היחידות המבצעות פעילות קרקעית בשטח המבצעי להימנע מכל פעילות שאיננה לצורך הטיפול במטוסים ולפנות את כלל הציוד המבצעי הנמצא ברחבות המטוסים ועלול לעוף ברוח. צוות מרכז האנרגיה נערך להספקת חשמל באופן עצמאי לנמל התעופה ולכלל המערכות המבצעיות וטרמינל הנוסעים. אנו קוראים לציבור הנוסעים להגיע לשדה התעופה מוקדם ככל הניתן תוך התחשבות במזג האוויר ולהתאים את נסיעתם בתנאי הדרך .עדכונים שוטפים ימסרו לכלי התקשורת וממומלץ להתעדכן באתר האינטרנט של רש"ת בזמני ההמראות והנחיתות.

גם חברת החשמל יצאה במנשר לתקשורת עם רשימת אזהרות והוראות. אלי גליקמן, מנכ"ל חברת החשמל אומר, כי "החברה נערכת במהלך כל השנה לימי החורף , אך בסופה עם רוחות במהירות 90 קמ"ש ההערכות הן שצפויות תקלות באספקת החשמל. החברה תפעל בכוחות מתוגברים לצמצום היקפי הנזק הצפויים כתוצאה מפגעי מזג האוויר על רשתות החשמל ותגיע לשטח, בכל תנאי מזג אויר , לטפל בבעיות". חברת החשמל נקטה בפעולות תפעוליות הכוללות עבודות גיזום להסרת ענפים ומפגעים מהרשתות , סריקות לאורך רשתות החשמל לגילוי מפגעים שונים העלולים לגרום פגיעה ונזק לרשתות החשמל בימי חורף סוערים, נשטפו מבדדים על עמודי החשמל על מנת להסיר את האבק שהצטבר עליהם, בוצעו בדיקות וביקורות מקיפות בתחנות הטרנספורמציה ונערכו בדיקות לגילוי התחממות החיבורים , החברה טיפלה בנקודות תורפה רגישות על תיילי החשמל העלולות לגרום להפרעות באספקת החשמל.

בחברה שבים ומדגשים כי חל איסור חמור להתקרב לחוטי חשמל קרועים - יש לדווח למרכזי השירות 103 של חברת החשמל או לדף הפייסבוק של החברה. צוותי חברת החשמל ערוכים, יגיעו במהירות למקום ויטפלו מידית בכל מפגע ופגיעה ברשת החשמל. ניתן לדווח ולהתעדכן על תקלות וצפי לתיקון התקלות באפליקציה של חברת החשמל , בדף הפייסבוק ובאתר האינטרנט של החברה.

בעת סערה וריבוי תקלות יפעלו מרכזי השירות 103 במתכונת חירום ויתקבלו אך ורק פניות בנושאי תקלות ודיווח על מפגעים. חשוב לנו להעניק ללקוחות את השירות המיטבי, אנו פונים ללקוחות ומבקשים לגלות סובלנות וסבלנות ומבטיחים לעשות כל שניתן על לטפל מידית בכל תקלה.

בתקווה שירד הרבה גשם שלא יגרום לכל נזק וחורף בריא.
באדיבות: חדשות בזמן הנכון. התמונה: דובר צהל

קטגוריה: