תכנית הריאליטי הרדיופונית "הדובר" ברדיו "קול ברמה" הכתירה ביום רביעי את האדם המתאים לייצג את המגזר החרדי בתקשורת הכללית ולשפר תדמיתו.
ארבעה מתמודדים צלחו את משימות ההדחה והגיעו לגמר שנערך במלון רמדה ירושלים. המתמודדים ניהלו לאורך התכנית קמפיינים פרטיים ולמעלה מ-100,000 הצבעות נרשמו במהלך העונה באתר "כיכר השבת" ובמוקד הטלפוני שהפעילה התחנה. הגמר זכה להתעניינות תקשורתית נרחבה ועקבו אחריו עיתונאים וכלי תקשורת רבים.

יעקב עמאר בן ה-32 זכה בתואר "הדובר" במגזר החרדי ויקבל כפי הנראה תכנית אישית ברדיו קול ברמה. שוחחנו לקראת הגמר עם המועמד יעקב עמאר שסיפר כי המתמודדים התבקשו להכין למחר נאום בן חמש דקות עליו ישפטו בשלב הראשון אל מול 4 שופטים בכירים מעולם התקשורת הישראלי. "יש לי ניסיון עבר עם עולם התקשורת ואני מקווה להצליח בתחרות ולהפוך ל"דובר". מעבר לחשיבות של הטייטל אני מקווה כי תינתן לזוכה במה מכובדת בדמות תכנית שבועית שתפרוץ את דרכו לעולם התקשורת".

יעקב עמאר
יעקב עמאר

עמר בן ה-32 עוסק היום לפרנסתו במשרד תיווך, לשאלה האם הוא מתכנן לנטוש את התיווך לטובת קריירה תקשורתית הוא משיב בחיוך שהכל תלוי בפרנסה וכי הוא מתכנן לשלב בין הדברים.

"בניגוד לתחרויות אחרות, כאן אני בהחלט אומר בהצלחה לכולנו כי הצלחתנו היא לא נמדדת רק בתכנית זו אלא בהעברת הקול החרדי בצורה נכונה החוצה ואת זה יכולים כולנו לעשות גם בלי התואר הנכסף" אומר עמאר.

מתמודד נוסף בגמר עמו שוחחנו, הוא כותב מאמרי הדעה של "כל האמת", דובר הבית שלנו, הרב ראובן זכאים: "אני חייב לומר שאני מתרגש מאד, זו משימה אחראית. אפשר לומר שהיא לא חדשה בעבורי ואני עושה זאת בהצלחה בבמות שונות. למרות זאת, בגמר התכנית יש קצת יותר עניין כי יש הכרה ציבורית מהציבור אותו אני מייצג וכמובן המעורבות של כלי התקשורת הגדול והעצמתי, "קול ברמה", שאחריו עוקבים גם הציבור הכללי דבר שנותן כובד ראש ואחריות רבה".

הרב ראובן זכאים
הרב ראובן זכאים

לשאלתנו, כיצד הוא רואה את התואר, השיב הרב זכאים, כי "יש מה להשיב אך המשימה העיקרית היא לא לשכנע, אלא קודם כל לתת את ההבנה שיש לנו אג'נדה, שאנחנו לא כעדר שפועל בחלל ריק. אני מגיע מתוך עולם קירוב רחוקים ושם אני רואה כיצד יש צמא אמתי להבין את העולם החרדי. אני תמיד אומר, שהעגלה שלנו דוהרת כבר למעלה מ-3000 שנה והיא מלאה הרבה יותר כך שחובת ההוכחה מוטלת דווקא על נוסעי העגלות החדשות יותר...".

סביר להניח שכל הפיינליסטים ימצאו את מקומם בעולם התקשורת וייצגו בכבוד את הציבור החרדי אל מול האתגרים הקשים שעומדים בפניו בתקופה הקרובה

קטגוריה: