כמדי שנה בשנה בימי החנוכה, התכנסו חברי ארגון מתנדבי מד"א חסידי ברסלב ביבנאל לערב גיבוש וסעודת הוקרה למתנדבים ולנשותיהם על פעילות החסד והצלת החיים שבה הם נוטלים חלק בכל מהלך השנה, כולל שבתות וימים טובים.

בדברים שנשא באירוע אבי בן חמו - מנהל תחנת מד"א ביבנאל, קישר את פעילות המתנדבים לחנוכה והזכיר את הקשיים בתחילת הפעילות. "גם אנו המתנדבים - כמו המכבים - התחלנו בקטן, מעט כנגד כל הסיכויים, הרבה קשיים היו לנו בתחילת הדרך אך למרות זאת הצלחנו ובגדול. הפעילות ההתנדבותית שלנו היא לשם דבר בכל אזור הצפון ומגיע יישר כח גדול למתנדבים על כך".

"ההצלחה שלנו הגיעה בזכות שזרקנו את השכל ועשינו את רצונו של הצדיק מורה דרכנו", אמר בן חמו. "מוהרא"ש ביקש שנתנדב להצלת חיים וקיימנו את רצונו, וברוך ה' רואים את הקידוש ה' הגדול שיש בכל הסביבה כתוצאה מפעילות המתנדבים שלנו להצלת חיים". מנהל התחנה הודה לכל המתנדבים על כך שנותנים מכוחם ומזמנם ומגיעים באופן שוטף לפעילות ללא שום תמורה והוסיף תודה מיוחדת גם לנשות המתנדבים שנותנות את הרשות לבעליהן לצאת לפעילות המבורכת למרות הקושי הכרוך בדבר.

לסיום העלה אבי בן חמו את נושא תרומת הדם שבו החלו המתנדבים ביבנאל לפעול לאחרונה ולהתרים דם בכל הסביבה. "אין לזה תקדים בארץ", אמר מנהל התחנה, "אנחנו הראשונים בישראל שלקחנו את הטיפול בנושא זה בהתנדבות, ובכך אנחנו למעשה ממשיכים בקיום רצונו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א שביקש מאיתנו להרבות במעשי חסד ולקדש שם שמיים".

לאחריו נשא דברים אייל עמר - מראשוני מתנדבי מד"א חסידי ברסלב ביבנאל, וסיפר על הקושי שעמד בדרכם של הפעילים בתחילת הדרך: "לפני כ-11 שנים שמענו מכ"ק מוהרא"ש שליט"א שדיבר מספר פעמים במהלך דרשותיו על רצונו שיהיו מתנדבים מקהילתנו להצלת חיים, כששמענו את הדיבור הזה החלטנו - אני ועוד מספר אברכים - להירתם לנושא ולקיים את רצון קודשו".

"בתחילה עברנו קורס בקצרין להצלת חיים ומיד לאחריו התחלנו להתנדב", שיחזר אייל עמר את העבר. "עדיין לא היה לנו אמבולנס אלא הייתי יוצא עם הרכב האישי שלי לכל מקרי החירום, בתחילת הדרך כשהיינו מגיעים לטפל במקרי חירום, עדיין אף אחד עוד לא הכיר אותנו, אפילו לא ארגון מד"א, וגם הציוד שהיה בידינו היה ממש לא מקצועי, אך ברוך ה' ככל שעבר הזמן התפתחנו למימדים גדולים ומגיע על כך יישר כח גדול בעיקר למנהל התחנה אבי בן חמו שדאג במסירות נפש לקיים את רצונו של הצדיק ולהרחיב את הפעילות".

אבי עמר - מנהל מוסדות ברסלב, נשא אף הוא דברים בשבח המתנדבים והודה להם בשם כל חסידי ברסלב. "חשוב להדגיש תודה אישית לאבי בן חמו שקידם הרבה דברים בתחום הפעילות הזו", אמר מנהל המוסדות והזכיר גם את פעילותו להקמת תחנת מד"א יבנאל החדשה שנחנכה לפני זמן קצר ביבנאל בטקס מרשים.

מנהל המוסדות הודה גם למתנדבים מחסידי ברסלב שהחלו ראשונים בפעילות להצלת חיים בתחילת הדרך, עוד לפני שהכל היה מסודר כמו היום ועוד לפני שעמד אפילו אמבולנס לצורך הפעילות. "הם הקימו פה הכל בסיעתא דשמייא ובעשר אצבעות ויש לזכור גם שכל קריאה להצלת חיים באותה התקופה הייתה מחייבת את כל המתנדבים - שמנו אז אחדים בלבד - לצאת לפעילות. אני עוד זוכר איך כולם היו יוצאים בכל שבת באמצע הסעודה לקריאות חירום. כיום הקריאה מתחלקת בין קרוב ל-30 מתנדבים, דבר שמיקל על הפעילות האינטנסיבית".

לסיום זכו הנוכחים להאזין בשידור חי לדרשה שנשא מנהיג ברסלב הצדיק כ"ק מוהרא"ש שליט"א ממקום מושבו בארה"ב. "אין לי מילים להסביר לכם את גודל הזכות שיש לכם", פתח הצדיק מיבנאל את דבריו. "כמה שרק נדבר וננסה להסביר מה הזכות של הצלת נפשות לא נצליח, אך דעו שלמעלה בשמים חשוב מאוד החסד שאתם עושים עם בני אדם".

"תמשיכו לעשות את המשימה שלכם בשמחה" עודד הצדיק את המתנדבים וקרא להם לצרף חברים נוספים לפעילות. "באנו לזה העולם רק בשביל לעשות חסד", אמר.

הצדיק הודה גם לנשות המתנדבים על כך שבעליהן יוצאים באמצע הלילה ובאמצע ארוחות השבת לפעילות של חסד והנשים נשארות לבד בבית לטפל בילדים ולמרות זאת עושות זאת בשמחה.

"שהזכות הזו תגן עליכם, וגם אני רוצה לקבל קצת מהזכות הזו כדי שאמשיך לחיות עוד בזה העולם ולעשות חסדים", סיים הצדיק מיבנאל את דברי קודשו.

ברסלב חנוכה (1)

ברסלב חנוכה (2)

ברסלב חנוכה (3)

ברסלב חנוכה (4)

ברסלב חנוכה (5)

ברסלב חנוכה (6)

ברסלב חנוכה (7)

קטגוריה:

תגיות: , , , , ,