היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטין קבע כי פיטורי אברכים מהכוללים ועובדים ממוסדות חינוך בשל הצבעתם ותמיכתם ב"מפלגת בני תורה" הנה עבירה על החוק. מפלגת בני תורה הצליחה להכניס מספר נציגים בערים שונות וכן בירושלים ובכך עוררו את חמת הממסד הוותיק שהחליט להיאבק במצביעי המפלגה בכל הדרכים האפשריות.

בעקבות תלונות של מספר אברכים וכן הודעתו של הרב סורוצקין שמחזיק אלפי אברכים שיפטר את כל מי שתמך בבני תורה, התלונה נבדקה על ידי היועץ המשפטי לממשלה שהחליט שוועדת הבחירות תוכל להוציא צווים שימנעו את הפיטורים המביכים, וכי מדובר בעבירה ומהלך פלילי. בירושלים זכתה בני תורה בתפקיד סגן ראש העיר אותו ממלא חיים אפשטיין וכן בבני ברק. גורמים מהמפלגה המתחרה עושים פעולות להצר את צעדי המפלגה ולפטר את האברכים ובחורי הישיבות שתמכו במפלגה והם כנראה יצטרכו למצוא דרכים להתגבר על בעיית החוקיות של המהלכים האחרונים של עסקני בני ברק.

בבני תורה מנסים להתגבר על המכשולים על ידי פתיחת קרן כספית שתחזיק את האברכים שניזוקו מהמהלכים האחרונים ונראה שהם ינסו להימנע מתביעות משפטיות בבתי המשפט בשל ההד השלילי שתביעות כאלו יגרמו להם בציבור החרדי.

קטגוריה:

תגיות: , ,