סערה פרצה אתמול במליאת הכנסת כאשר ח"כ רות קלדרון (יש עתיד), שחשה שאם היא יודעת לקרוא כתב רש"י היא כבר מנהלת את עולם התורה ותקפה את בני הישיבות המעטים (או כאלה שנראים כך ככותב שורות אלו) שנכחו ביציע במליאה ועקבו אחר הדיונים. יצוין שבמקום באותה שעה נכחו אזרחים רבים אחרים.

לקראת סיום נאומה באשר לחוק המסתננים, פנתה קלדרון ואמרה: "דבר אחרון שאני רוצה לומר ב-27 שניות שלי זה שהחילול השם היום יומי הזה של אנשים שלבושים כתלמידי חכמים ויושבים פה במליאה למעלה בבטלנות, בלי ספר, שעה אחרי שעה".

מי שדווקא הגן על בחורי הישיבות הייתה ח"כ מיכל רוזין (מרצ), שקראה לעברה: "מה זה מפריע לך?", קלדרון השיבה בפטרונות מתנשאת: "מוציא אותי מדעתי. זה מבייש את הלבוש של תלמיד חכם, זה מבייש את הערך של ביטול תורה, ואני מבקשת מכם או להביא ספרים או ללכת לבית-מדרש וללמוד. תודה רבה. לי זה מפריע, אני כבן-אדם שמעריך את התורה אני לא יכולה לסבול אנשים מתבטלים ברשות התורה. קשה לי".

כנראה לפי אמות המידה של הגב' קלדרון אסור לבחור ישיבה אפילו לנשום ללא ספר... צדק ח"כ גפני שאמר שעל בחורי הישיבה לא להגיע לכנסת אפילו אך בגלל שפשוט שונאים אותם שם.

קטגוריה:

תגיות: ,