בית שמש העיר שעוררה את מירב המהומות והפכה לזירת קרב בין דתיים לחילונים הופכת עם חלוקת שלל הניצחון של אבוטבול גם לזירת קרב פנים חרדית והפעם בצורה מפתיעה מתוך מפלגתו של אבוטבול עצמו

הרב דוד בניזרי מוועד הרבנים בעיר בית שמש אישר הבוקר בראיון אצל מוטי לביא ב'קול ברמה' את דבר הסכסוך: "אבוטבול סחיט ולחיץ, הורנו לשני נציגי ש"ס לא להיכנס לקואליציה, לא משאירים כלום לש"ס שהיא המפלגה הגדולה עם שלש מנדטים וכל התפקידים הם בידי הסיעות האשכנזיות". הוראה זו יוצרת מצב אבסורדי בו אבוטבול איש ש"ס יסתמך בקואליציה על מפלגות אחרות. אלי כהן המועמד שהפסיד לאבוטבול ולא בכבוד אמר אתמול כי הוצע לו על ידי אנשיו של אבוטבול להצטרף לקואליציה אך הוא הצהיר שלא יעשה זאת עד שיוסרו כל החשדות לזיופי הבחירות.

על פי הדיווחים שהתרוצצו בימים האחרונים מתעתד אלי כהן לפנות למשרד הפנים בבקשה לפצל את העיר בין חלקיה החרדים לבין חלקיה החילונים ולהפוך אותה לשתי רשויות נפרדות. הסיכוי שבקשה כזו תתקבל בטח מיד לאחר הבחירות אינו גבוה כיוון שהוא יוצר תקדים מסוכן וחסר כל ערך דמוקרטי. נקל לתאר מה הייתה התגובה החילונית לא הצעה כזו הייתה עולה במידה וכהן היה מנצח.

בשלב מסוים בראיון הטיח הרב בניזרי בלביא: "אתה יודע כמה לא רציתי לעלות לשידור וכמה שכנעת אותי לדבר עכשיו שאני בשידור אני מבין כמה את מונח במהומות בעיר בית שמש. ואני חושד בך שיש לך קשר עם אלי כהן. ונדמה לי שעשיתי טעות שעליתי אצלך לשידור...".

קטגוריה:

תגיות: ,