מהיום נצטרך להתרגל ליושב ראש חדש של מפלגת העבודה - יצחק בוז'י הרצוג שניצח בהפרש ניכר את שלי יחימוביץ' ששימשה בתפקידה למעלה משנתיים. למרות ההפסד הצורב התקשרה שלי הבוקר לברך את הרצוג והצהירה שיעבדו יחד להיות אלטרנטיבה לממשלה, "נפעל בכוחות משותפים,אני מכבדת את ההחלטה הדמוקרטית של המפלגה וזו הייתה התמודדות הוגנת והמתפקדים אמרו את דעתם" אמרה.

כל גווני הקשת הפוליטית התקשרו לברך את הרצוג , ציפי ליבני ביקשה מהרצוג להצטרף לממשלה כדי לנטרל את הקיצוניים. השר ארדן אמר בשידור רדיו כי ליבני עדיין לא קיבלה מנדט לצרף מפלגות לממשלה וכי לא קיים סיכוי שיהיה עניין לצרף את הרצוג, "גם אם הוא ירצה ביבי מחליט ולא ליבני" סנט בה ארדן.

מנגד זהבה גלאון ממרץ ביקשה מהרצוג לא להיכנס לממשלה הזאת ויחד איתה להילחם בממשלה הקיימת, מי שאמור היה לשמוח בצורה הכי גדולה מנצחנו של הרצוג הוא יו"ר ש"ס, אריה דרעי, שבירך את הרצוג ואמר שהוא מבקש לפעול אתו יחד ולחפש אלטרנטיבות לטובת העם, גם אלי ישי בירך אותו וקרא לו לשתף פעולה עם ש"ס. הפרשנים טוענים כי הרצוג צפוי לנסות להיכנס לממשלה יחד עם ש"ס על חשבון יש עתיד או הבית היהודי ביניהם על אף הברית קיימים וויכוחים מהותיים קשים.

הרצוג לא פסל שום אפשרות לחבור לביבי בניגוד לשלי יחימוביץ כך שכל האופציות פתוחות לדעת הפרשנים, המפלגות החרדיות תולים תקוות בהרצוג ומזכירים את יחוסו כנכד של הרב הראשי לשעבר השאלה האם הוא יזכור זאת עכשיו כשנושא הגיוס עולה שוב לשולחן הדיונים וביש עתיד מתעקשים על סנקציות פליליות.

תמונה: דף פייסבוק הרשמי

קטגוריה:

תגיות: , ,