בימין הפוליטי הכריזו בימים האחרונים מלחמה על מינוי של שי ניצן לתפקיד פרקליט המדינה. הם זוכרים לו את ימי ההתנתקות בהן לחם בנערים שנאבקו כנגד הפינוי בצורה חסרת רחמים. היום הם קיבלו חיזוק בלתי צפוי לצידם מהתנועה למשילות ודמוקרטיה שהגישה הבוקר בג"צ כנגד מינויו של ניצן. במקביל, השיקה הבוקר התנועה קמפיין וויראלי בו היא מבקרת את התנהלות וועדת האיתור, אשר הציגה לאישור הממשלה מועמד אחד בלבד לתפקיד פרקליט המדינה, ובכך מנעה מנבחרי הציבור את היכולת לעשות את תפקידם, ולבחור את המועמד הנכון והמתאים ביותר לתפקיד.

על פי לוח הזמנים המתוכנן מועמדותו של ניצן צפויה לעלות להצבעת שרי הממשלה כבר ביום ראשון הקרוב והם יאלצו להכריע האם לאשר את מינוי וועדת האיתור שהציבה את ניצן כמועמד יחיד.

"המינוי בעייתי מאד לאור המצב" מסביר ל"כל האמת" עו"ד שמחה רוטמן מהתנועה למשילות ודמוקרטיה, "נוצר מצב בו ליברמן שממתין להחלטת הפרקליטות האם להגיש ערעור על זיכויו יבחר בעצם את מי שאמור להחליט בעניינו" טוען רוטמן.

"בעבר כבר הייתה פרשת בראון-חברון אנו צריכים להימנע ממצב דומה של ניצן-ליברמן" אומר רוטמן. מבחינת התנועה על בג"צ להחליט או על דחיית ההצבעה עד לאחר ההחלטה של הפרקליטות או העמדת מועמדים נוספים ולא רק מועמד בודד, דבר שלדעתם ולדעת עוד רבים במערכת הפוליטית הוא דבר הכרחי.

"ניצן כבר נטל צד בעניין כאשר צידד למרות עמדת הפרקליט הנוכחי, לדור, לבטל את כתב האישום כנגד ליברמן בפרשיה המרכזית של חברות הקש" אומר רוטמן אך מציין "אין לנו דבר אישי כנגד ניצן, אנו נגד צורת ההתנהלות של מינויו שלדעתנו לוקה בחסר ויש צורך לשנותה באופן דחוף על מנת למנוע לעז וקונספירציות מיותרות".

שופטת בית המשפט העליון אסתר חיות הורתה היום (ה') למדינת ישראל להגיב לדרישת התנועה למשילות ודמוקרטיה למתן צו ביניים שיעצור את הליך מינוי פרקליט המדינה.

קטגוריה:

תגיות: ,