הישג גדול לש"ס בעיריית ירושלים, תיק החינוך נמסר לצביקה כהן שישמש כסגן ראש עיר בשכר ומחזיק תיק החינוך החרדי. יהדות התורה נמצאת במבוכה קשה עם מחלוקות ואיום על פיצול בקרב חברי הסיעה, למעשה ליהדות התורה לא נשארו תיקים משמעותיים לא ועדת ההקצבות ולא תכנון ובניה ולא הכספים והתיק המשמעותי האחרון "תרבות תורנית" ניתן אף הוא לאויבים המושבעים - עץ שנציגם חיים אפשטיין ימונה לסגן ראש העיר ומחזיק תיק תרבות תורנית ו,ח"ן חרדי מאוחד.

ביהדות התורה מבקשים לקבל לעצמם שליטה על ההקצבות של המגזר החרדי וכן את ההנחה בארנונות. ניר ברקת עד לרגע זה לא נתן תשובות לנציגי יהדות התורה על בקשתם. כמו כן ביקשו נציגי יהדות התורה הפסקת מופעים לא צנועים בעיר העתיקה ובמרכז העיר והתחייבות מצד ראש העיר שלא יערוך בעתיד מופעים כאלו.

בש"ס מאושרים מהתפקיד החדש של תיק החינוך ורואים בו אפשרות להשפיע על הקבלה בסימנרים בירושלים נושא כאוב מאד בקרב ציבור מצביעי ש"ס. ברקת בטקס חתימת ההסכם עם ש"ס אמר: "אמרתי לדרעי שהאתגר לשים משקעי העבר מאחורינו. לאורך כל הקמפיין הוא היה הוגן. תודתי גם לידידי חיים כהן על עזרתו המאומצת לתוצאה החשובה" הוא אף לחץ ידיים עם שמחיוף איתו היה לו חיכוכים לא מעטים בתקופה האחרונה.

צביקה כהן סגן ראש עיריית י-ם אמר בראיון בקול חי: "ההתנהגות של ברקת מכובדת למרות שלא תמכנו בו בבחירות ודרעי פעל נגדו" הוא התייחס גם לנושא יהדות התורה והתסבוכת אליה נקלעה, "לא מאמין שיהדוה"ת יישארו באופוזיציה, תיק החינוך לא רשום בטאבו לאיש" כהן ידוע ביחסיו האישיים הטובים מאד עם אנשי יהדו"ת עוד מימיו באלעד מעניין יהיה לראות כיצד הוא יפעל כשיחזיק בתיק החינוך האם הידידות תסתיים או שמא כהן ייקח את היחסים בין המפלגות וירים אותם גבוה.

קטגוריה:

תגיות: ,